اسدالله عباسی امروز با حضور در ارتفاعات سلانسر بخش رستم آباد رودبار در بازدید میدانی از روند عملیات اطفای زمینی حریق جنگل‌های این شهرستان و نیز اطفای هوایی بوسیله ۲ فروند بالگرد هوافضای سپاه پاسداران که با پیگیری و هماهنگی وی در این منطقه مستقر شده اند، به خبرنگاران گفت: وزش باد گرم و صعب […]

اسدالله عباسی امروز با حضور در ارتفاعات سلانسر بخش رستم آباد رودبار در بازدید میدانی از روند عملیات اطفای زمینی حریق جنگل‌های این شهرستان و نیز اطفای هوایی بوسیله ۲ فروند بالگرد هوافضای سپاه پاسداران که با پیگیری و هماهنگی وی در این منطقه مستقر شده اند، به خبرنگاران گفت: وزش باد گرم و صعب العبور و کوهستانی بودن مناطق طعمه حریق شده رستم آباد رودبار سبب شده تا اطفاء حریق جنگل های این منطقه با مشکل روبرو شده و طولانی شود.
وی با تاکید بر سرعت بخشیدن به روند عملیات اطفاء حریق دراین جنگل ها افزود: ضمن تلاش مداوم نیروهای مردمی، بسیجی و ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان و نیز استقرار یک فروند بالگرد هلال احمر؛ دو بالگرد هوا فضا سپاه پاسداران نیز برای اطفاء حریق جنگل های رستم آباد از پایتخت به گیلان اعزام شده و به امید خدا بزودی این آتش سوزی کنترل و مهار می شود.
استاندار گیلان با اشاره به مشارکت مردم، بسیجیان و نیروهای نظامی در کنار ستاد بحران در اطفاء حریق جنگل های رستم آباد، بیان کرد: از زمان شعله ور شدن آتش در این منطقه در جریان عملیات اطفا قرار گرفته و به طور جدی پیگیر کنترل و مهار آتش سوزی جنگل های رستم آباد بوده و هستم.
عباسی با اشاره به سعه صدر و خویشتن‌داری مردم منطقه در زمان بروز بحران، اضافه کرد: بر اساس گزارش های دریافتی و بازدیدهای میدانی و نیز از اعضای ستاد بحران، هیچ تهدیدی متوجه منازل مسکونی اطراف مناطق آتش سوزی رستم آباد نیست و با تلاش های مردمی، نیروهای بسیجی و امدادی و اعزام بالگرد آتش به زودی مهار می شود.
استاندار گیلان با تاکید بر حفظ و حراست از جنگل ها و منابع طبیعی به عنوان موهبتی الهی، افزود: مردم بهترین حافظان طبیعت و جنگل هستند و در این راستا کمک حال موثری برای مسئولانند.
همچنین نشست ستاد مدیریت بحران به ریاست استاندار گیلان و با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران استان، فرماندار، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه رستم آباد و جمعی از مسئولان شهرستانی با محوریت مهار آتش سوزی جنگل های رستم آباد در شهرداری این شهر تشکیل شد.
عباسی در این نشست بر تلاش مضاعف اعضای ستاد مدیریت بحران استان برای تسریع در روند اطفای حریق مناطق جنگلی رستم آباد تاکید کرد و افزود باید سریعتر این آتش سوزی با همکاری مردم و بخش های مختلف اطفاء شود.