رستمیان افزود: بانوان مستعدی در رشته های مختلف ورزشی در این استان حضور دارند و به فعالیت ورزشی می پردازند که در بیشتر مواقع حداقل امکانات و تجهیزات مورد نیاز برخوردار نیستند و با دست خالی در عرصه ورزش فعالیت می کنند. وی ادامه داد: مدال آوری بانوان ورزشکار مازندران و تداوم این روند نشان […]

رستمیان افزود: بانوان مستعدی در رشته های مختلف ورزشی در این استان حضور دارند و به فعالیت ورزشی می پردازند که در بیشتر مواقع حداقل امکانات و تجهیزات مورد نیاز برخوردار نیستند و با دست خالی در عرصه ورزش فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: مدال آوری بانوان ورزشکار مازندران و تداوم این روند نشان می دهد که در بیشتر مواقع همین استعدادهای ورزشی آنها باعث شده تا ادامه فعالیت های خود متوقف نمانند و این راه را ادامه بدهند.

این قهرمان تیراندازی گفت: همین غیرت و علاقه بانوان ورزشکار مازندران باعث شده تا با وجود ضعف امکانات موجود در استان خود را تا مراحل بالای کشوری برسانند و در ترکیب تیم های ملی قرار بگیرند و می توانم به جرات بگویم از نظر فن و تکنیک ورزشی چیزی کمتر از ورزشکاران در سطح ملی نداشتند و ندارند.

رستمیان افزود: طی سالها حضورم در تمرین های تیم ملی ، بانوانی از مازندران در این تمرین ها حضور یافتند که تبحر و مهارت آنها در این رشته ورزشی بسیار بالا است اما بیشتر آن ها برای ادامه فعالیت قهرمانی و حضور در میادین بالاتر و بین المللی به تجهیزات تخصصی و  امکانات نیاز دارند که این بسترها در سالن های ورزشی مازندران وجود ندارد.

این دارنده سهمیه المپیک ۲۰۲۴ گفت: طی چند بازدید از سالن های تیراندازی ساری متوجه شدم فضا و امکانات خوبی در این مکان ها وجود ندارد در حالی که یک سالن مجهز و استاندارد تیراندازی می بایست ۱۵ تا ۲۵ خط تیراندازی داشته باشد، این سالن ها تنها ۶ یا هفت خط تیراندازی دارند.

رستمیان بیان کرد: با وجود چنین وضعیت امکانات شاهد هستیم که ورزشکارانی همچون برزگر به تیم ملی تیراندازی راه می یابند و در این ترکیب قرار می گیرند اما این ورزشکاران برای ادامه فعالیت حرفه ای خود در میادین بین المللی نمی توانند با این امکانات به عناوین خوبی دست یابند.

وی تاکید کرد: به عنوان ورزشکاری که سهمیه المپیک دارم می گویم در صورت سکونت در مازندران و مجبور به استفاده از امکانات این استان برای فعالیت های ورزشی مطمنا نمی توانستم به آمادگی های لازم برای مسابقات بین المللی برسم.

قول مساعد فدراسیون تیراندازی برای تامین تجهیزات تمرین بانوی المپیکی

وی در خصوص آمادگی خود برای حضور در المپیک نیز گفت: داشتن اسلحه های بادی و ۲۵ متری بخش مهمی از تجهیزات مورد نیاز برای تیراندازی حرفه ای است که هر ورزشکار المپیکی باید این تجهیزات را داشته باشد.

رستمیان که خود در حال حاضر اسلحه بادی و ۲۵ متری ندارد ، افزود: قیمت هر یک از این سلاح ها ۱۰۰ میلیون تومان است باتوجه به این هزینه بالای قادر به تامین این وسیله نیستم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سهمیه دار المپیک هستم و می بایست برای این مسابقات آماده شوم فدراسیون تیراندازی قول مساعد برای تامین اسلحه بادی را داده است تا با آن بتوان تمرینات خود را انجام دهم.

به گزارش ایرنا، در مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در مصر، هانیه رستمیان در ماده تپانچه ۲۵ متر زنان به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی موفق به کسب سهمیه المپیک شد و دومین حضورش را در المپیک در پاریس تجربه می‌کند، بانوی ملی پوش تیراندازی ایران که در المپیک توکیو هم حضور داشت و به عنوان پرچمدار کاروان ایران انتخاب شده بود، در رده بندی نهایی تپانچه ۲۵ متر  این مسابقات با ثبت امتیاز ۵۷۷ در رده بیست و هشتم قرار گرفت.

رستمیان در المپیک توکیو، در ماده تپانچه ۱۰ متر زنان هم با ۵۷۶ امتیاز مقام دهم را کسب کرد.

بانوی ملی پوش تیراندازی کشورمان که در مسابقات قهرمانی جهان مصر با ثبت امتیاز ۵۸۸ رکورد خودش را نیز شکست، امیدوار است که بتواند در المپیک پاریس نسبت به توکیو نتیجه بهتری را ثبت کند.