آیین افتتاحیه نخستین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور، با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و تنی چند از مسئولان ملی و منطقه ای در حوزه دانشجویی به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد. هاشم داداش‌پور در این آیین با بیان اینکه در تلاشیم تا بتوانیم در اختتامیه این المپیاد، […]

آیین افتتاحیه نخستین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور، با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و تنی چند از مسئولان ملی و منطقه ای در حوزه دانشجویی به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.
هاشم داداش‌پور در این آیین با بیان اینکه در تلاشیم تا بتوانیم در اختتامیه این المپیاد، دومین میزبان این رویداد فرهنگی-ورزشی را انتخاب کنیم گفت: محدود به این حوزه نخواهیم بود و در تدارک برگزاری المپیاد همبستگی دانشجویان کشورهای اسلامی در سال آینده هستیم.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه ورزش جسم، تن سالم و ورزش ذهن، فکر پرنشاط و ورزش روح، روح بالامرتبه را برای وجود انسان به ارمغان می‌آورد تاکید کرد: اهداف متفاوتی از برگزاری این المپیادها مد نظر است؛ در کنار هم قرار گرفتن دانشجویانی که ممکن است هم‌وطن هم باشند شناخت بیشتری از هم ایجاد و باعث تعامل و همبستگی می‌شود.
داداش‌پور هدف دیگر از برگزاری این المپیاد را تقویت عنصر وحدت دانست و با بیان اینکه ورزش بهترین محمل و مجرا برای وحدت اذهان و در کنار هم قرار گرفتن انسان‌هاست بیان کرد: کنار هم قرار گرفتن دانشجویانی از ملت‌هایی با فرهنگ نزدیک و مشابه فضای جدید اسلامی و خوانش جدیدی ایجاد می‌شود که این تعامل جدید زمینه ساز خاطره های بیادماندنی شده و همیشه در اذهان باقی می‌ماند.
در ادامه رئیس دانشگاه مازندران نیز در این آیین، ضمن خیرمقدم به دانشجویان ورزشکار و مسئولان حاضر گفت: از سال ۱۳۹۲ المپیادهای سه‌گانه و بعدها المپیادهای هفت‌گانه در کشور برپا شد که به‌علت شیوع ویروس منحوس کرونا، المپیادها تعطیل شده بود.
حشمت‌الله علی‌نژاد تصریح کرد: اولین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد که اکنون افتخار میزبانی این المپیاد در دانشگاه مازندران بوده و امیدواریم که میزبان خوبی برای دانشجویان ورزشکار باشیم.
علی‌نژاد از حضور ۳۵۴ نفر از ۸ کشور در این المپیاد خبر داد و با آرزوی موفقیت برای دانشجویان گفت: امیدواریم چند روزی که در خدمت‌ مهمانان هستیم با شور و اشتیاق و لذت سپری شود و خاطره خوشی برای‌ همه به یادگار بماند.
لازم به ذکر است که نخستین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان بین‌الملل، در بخش پسران از ۷ تا ۱۲ شهریور و در بخش دختران از ۱۳ تا ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ در رشته‌های ورزشی والیبال، بسکتبال سه نفره، تنیس روی میز، شطرنج، دو و میدانی برای هر دو بخش دختران و پسران و رشته مینی فوتبال برای دانشجویان پسر به میزبانی دانشگاه مازندران
برگزار می‌شود.