محمدتقی قزل‌سفلی روز یکشنبه در قرارگاه خبری شهید همدانی ویژه هفته دولت گلستان اظهار داشت: از مجموع این مصوبات، ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد نرماب اختصاص یافت تا این زیرساخت مهم به مرحله بهره‌برداری نزدیک‌تر شود. سد نرماب چهل چای مینودشت از مهمترین پروژه‌های ملی وزارت نیرو در گلستان به شمار می‌رود که […]

محمدتقی قزل‌سفلی روز یکشنبه در قرارگاه خبری شهید همدانی ویژه هفته دولت گلستان اظهار داشت: از مجموع این مصوبات، ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد نرماب اختصاص یافت تا این زیرساخت مهم به مرحله بهره‌برداری نزدیک‌تر شود.

سد نرماب چهل چای مینودشت از مهمترین پروژه‌های ملی وزارت نیرو در گلستان به شمار می‌رود که عملیات احداث آن در سال ۱۳۹۰ با اعتبار اولیه چهار هزار میلیارد ریال ( ۸۵ درصد فاینانس داخلی و سهم قرارگاه خاتم‌ و ۱۵ درصد سهم دولت) بر روی سه رودخانه نرماب، چهل‌چای و خرمالو این شهرستان آغاز شد و قرار بود تا سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری برسد اما به سبب عدم تخصیص کامل اعتبارات موردنیاز هم اکنون پیشرفت فیزیکی بدنه اصلی آن به ۹۳ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین چهار هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال دیگر از مصوبات سفر به عنوان تسهیلات در بخش کشاورزی صنعت معدن تجارت و خدمات هزینه خواهد شد.

فرماندار مینودشت به طرح های هفته دولت این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این ایام ۱۳۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با صرف اعتبار ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

قزل‌سفلی افزود: با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی ناشی از آن، تعداد پروژه ها و سرمایه گذاری‌های انجام شده در شهرستان نسبت به سال قبل جهش محسوسی داشت.

وی گفت: از مجموع پروژه های یادشده ۷۴ پروژه عمرانی است با سرمایه‌گذاری هزار و ۸۶۰ میلیارد ریالی و ۵۹ پروژه اشتغالزا و اقتصادی با اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریالی است.

قزل سفلی افزود : بهره‌برداری از مدرسه نیکان با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال، افتتاح چمن مصنوعی با ۷۰ میلیارد ریال و بهسازی جاده قلعه قافه – وامنان با ۳۰ میلیارد ریال از مهمترین پروژه های هفته دولت امسال مینودشت است.

فرماندار مینودشت ادامه داد: همچنین در این هفته عملیات ساخت درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی این شهرستان با پیش‌بینی اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد/ایرنا