مدیر حج و زیارت گیلان، از ثبت نام ۳۵ هزار زائر گیلانی در سامانه سماح خبر داد و گفت: زائران هرچه سریع تر نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند. حسن فعال با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت مرزهای خروجی کشور به سمت کشور عراق در وضعیت آرام قرار دارد و زائران می توانند پیاده […]

مدیر حج و زیارت گیلان، از ثبت نام ۳۵ هزار زائر گیلانی در سامانه سماح خبر داد و گفت: زائران هرچه سریع تر نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند.
حسن فعال با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت مرزهای خروجی کشور به سمت کشور عراق در وضعیت آرام قرار دارد و زائران می توانند پیاده روی اربعین خود را آغاز کنند، گفت: تا این لحظه ۳۵ هزار زائر گیلانی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
وی از تکمیل ثبت نام ۳۴ هزار زائر گیلانی اربعین خبر داد و تصریح کرد: زائران حتما به سامانه «samah.haj.ir» مراجعه کنند و از هرگونه ثبت نام در سایر سامانه ها خودداری کنند.
مدیر حج و زیارت گیلان، با بیان اینکه زائران قبل از مراجعه به مرزها باید ثبت نام تکمیلی را انجام دهند، گفت: کلیه اقدامات زائر اعم از دریافت ارز و اخذ بلیط و خروج از مرز از طریق اطلاعات سامانه سماح انجام می شود.
فعال با اشاره به لزوم پرداخت ۱۸ هزار تومان در سامانه سماح به ازای هر نفر زائر، یادآور شد: در ایام اربعین اعزام کاروان به عتبات عالیات کشور عراق نخواهیم داشت و کلیه اعزام ها به صورت مردمی انجام می شود.
وی از زائران خواست هرچه سریع تر نسبت به تکمیل ثبت نام و آغاز پیاده روی اربعین اقدام کنند، افزود: در روزهای پایانی منتهی به اربعین با ازدحام زائران مواجه خواهیم شد که این ازدحام در مرزها نیز به وجود می آید لذا زائران از فرصت استفاده کنند و برای رفت و برگشت خود برنامه ریزی داشته باشند.