عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سفر بایدن به منطقه خلیج فارس و عربستان سعودی نمی‌تواند به جسم در حال احتضار رژیم صهیونیستی و متحدانش کمک کند و این سفر قبل از شروع شکست خورده است. علی کریمی‌فیروزجایی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع بایدن به عربستان سعودی اظهار کرد: این سفر با تحریک لابی […]

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سفر بایدن به منطقه خلیج فارس و عربستان سعودی نمی‌تواند به جسم در حال احتضار رژیم صهیونیستی و متحدانش کمک کند و این سفر قبل از شروع شکست خورده است.
علی کریمی‌فیروزجایی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع بایدن به عربستان سعودی اظهار کرد: این سفر با تحریک لابی صهیونیست برای تجدید سازمان این رژیم کودک‌کش طراحی شده است.
نماینده مردم بابل گفت: بایدن با توجه به فشار داخلی متاثر از افزایش سرسام آور قیمت انرژی و تحت فشار بودن رژیم جعلی اسرائیل سفر عربستان را تدارک دید تا بزعم خود از این فشارها بکاهد.
وی با اشاره به وخامت اوضاع کشورهای غربی و متحدان آمریکا و رژیم صهیونیستی در اثر تغییرات عرصه بین الملل خاطر نشان کرد: سفر بایدن به منطقه خلیج فارس و عربستان سعودی نمی‌تواند به جسم در حال احتضار رژیم صهیونیستی و متحدانش کمک کند و این سفر قبل از شروع شکست خورده است.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رویای همبستگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان برای شکل دهی نظم نوین در آسیا خام وعبث است.
این مسؤول پارلمانی با اشاره به مشکلات داخلی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی افزود: اوضاع کنونی آمریکا و رژیم صهیونیستی بیش از هر زمانی بحرانی است بگونه ای که توان پیشبرد امور جاری خود را ندارند. کریمی فیروزجایی تصریح کرد: سران کشورهای عربی باید با درس گرفتن از رفتار گذشته دولت آمریکا که در شرایط نیاز پشت پا به هر موافقت نامه وعهدنامه ای می زنند ، روی همسایگان خود از جمله ایران حساب باز کنند.
دبیر هیأت رئیسه مجلس یازدهم ایران را دوست و متحد راستین وصادق همه کشورهای دنیا بویژه همسایگانش دانست وافزود: جمهوری اسلامی ایران همواره بر عهد وپیمان خود با دیگر کشورها واز جمله همسایگانش استوار است.
این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم تعامل منطقی برای پیشبرد دیپلماسی بین المللی گفت: رزیم کودک کش اسرائیل و آمریکای جنایتکار صلاحیت لازم را برای تصمیم گیری در ارتباط با تعامل کشورها با یکدیگر ندارند چراکه خودشان متهم ردیف اول ناقضان حقوق بشر هستند.
نماینده مردم بابل افزود: سفر قریب‌الوقوع بایدن به منطقه در واقع نشانه عجز وناتوانی از شرایط کنونی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی سخت در آن گیرافتاده اند.
کریمی فیروزجایی با اظهار تاسف از وادادگی برخی از سران کشورهای اسلامی در برابر طرح های خائنانه آمریکا وصهیونیسم جهانی افزود: تن دادن به خواسته های نامشروع سران کاخ سفید و رژیم صهیونیستی اوضاع اسفبار آنان را سامان نخواهد داد.
عضو خانه ملت گفت: جمهوری اسلامی ایران با رصد اوضاع منطقه متناسب با شرایط و تهدیدات خارجی تصمیم گیری خواهد کرد.