دکتر ابراهیم فدایی اظهار داشت: همراهی خیرین برای کمک به تامین نیاز مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان منجر به اتفاقات امیدبخشی در تجهیز مراکز شده که امیدواریم این روند تداوم یابد. وی بیان کرد: در حال حاضر ساخت چهار مرکز جامع سلامت برای این شهرستان مصوب شده که در مرحله ساخت و یا […]

دکتر ابراهیم فدایی اظهار داشت: همراهی خیرین برای کمک به تامین نیاز مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان منجر به اتفاقات امیدبخشی در تجهیز مراکز شده که امیدواریم این روند تداوم یابد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ساخت چهار مرکز جامع سلامت برای این شهرستان مصوب شده که در مرحله ساخت و یا پیگیری برای واگذاری زمین قرار دارد

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلاله افزود: مرکز جامع سلامت روستای “اجن سنگرلی” که زمین آن توسط اهالی اهدا شده با همراهی مجمع خیران سلامت استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و سه مرکز دیگر در روستاهای “کنگور، اقچی و کوسه” در مرحله پیگیری برای واگذاری زمین قرار دارد.

وی افزود: مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۲ کلاله هم در فضایی استیجاری فعال است که از سال ۹۶ ساخت آن با همکاری خیران در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر مربع در ۲ طبقه آغاز شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلاله ادامه داد: حدود ۷۵ درصد هزینه ۷۰ میلیارد ریالی ساخت مرکز جامع سلامت شماره ۲ که در آستانه بهره‌برداری است را خیران اهدا کردند و همچنین مرکز جامع سلامت “دهنه” هم با توجه به نیاز این روستا در ساختمان خانه بهداشت فعال است که با همراهی خیران احداث ساختمان آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

فدایی افزود: در راستای اجرای طرح گسترش فضاهای خدمات رسانی شبکه بهداشت با اهدای زمین توسط خیران خانه بهداشت روستای فتح آباد با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

شهرستان کلاله با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.