مدیرعامل شهر صنعتی رشت گفت: روند ساخت و پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه شهر صنعتی رشت طبق زمان بندی در حال انجام است و تا دوسال آینده به بهره بردرای خواهد رسید. میر شمس‌الدین مهدوی در بازدید خبرنگاران از پروژه در حال ساخت تصفیه خانه مرکزی شهر صنعتی رشت با بیان اینکه خبرنگاران از بازوان مهم […]

مدیرعامل شهر صنعتی رشت گفت: روند ساخت و پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه شهر صنعتی رشت طبق زمان بندی در حال انجام است و تا دوسال آینده به بهره بردرای
خواهد رسید.
میر شمس‌الدین مهدوی در بازدید خبرنگاران از پروژه در حال ساخت تصفیه خانه مرکزی شهر صنعتی رشت با بیان اینکه خبرنگاران از بازوان مهم و موثر در توسعه صنعتی محسوب می شوند، اظهار کرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مسئولان و مردم هستند واطلاع رسانی درست و به موقع اصحاب رسانه همواره سبب پیشرفت و ارتقای استان و کشور عزیزمان ایران در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و … خواهد شد.
وی افزود: ساخت و بهره برداری از تصفیه خانه شهر صنعتی رشت یکی از آرزوهای دیرینه مردم است که خوشبختانه عملیات اجرایی آن در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت توسط شرکت شهر صنعتی رشت تعریف و با مشارکت و سرمایه گذاری شرکت “زلال ایران” آغاز و در دست اجراست،‌ گفت: این پروژه با ظرفیت متوسط ۳۰ هزار مترمکعب در شبانه روز طراحی شده است.
وی افزود: این تصفیه خانه به صورت دو فاز چهار مدول و هشت خط جریان پیش‌بینی شده است که در این مرحله یعنی فاز اول شامل ۲ مدول و چهار خط جریان است که هم اکنون در حال احداث است.
وی افزود: ظرفیت هر مدول این تصفیه خانه هفت هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز است. وی تصریح کرد: ساختمان های تاسیساتی جانبی و واحد ایستگاه پمپاژ فاضلاب خام ورودی و مخزن ذخیره برای پساب خروجی با ظرفیت پنج هزار متر مکعب مشترک برای دو فاز است که در این مرحله احداث خواهد شد.
مدیر عامل شهر صنعتی رشت تصریح کرد: فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت به ظرفیت متوسط ۱۵ هزار متر مکعب در روز در حال احداث است.
مهدوی خاطرنشان کرد: برای این پروژه ۳۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و پس از دو سال قابل بهره برداری خواهد بود.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه مرکزی فاضلاب صنعتی و انسانی شهر صنعتی رشت از خرداد ماه تا کنون پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم احداث این تصفیه خانه، منجر به کاهش مشکل بهداشتی و محیط زیستی شهرصنعتی و رفع مشکلات بهداشتی و تبعات اجتماعی ناشی از رها سازی فاضلاب ها در مسیر آبروها، نهرها و رودخانه ها شود