قاسم شادکام روز شنبه اظهارداشت: بر اساس آخرین نشست پیگیری تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن گنبدکاووس مقرر شد جهادکشاورزی نسبت به تحویل و رهاسازی عرصه ۲ هکتاری که سند آن به نام سازمان ملی زمین و مسکن است اقدام کرده و عرصه مذکور را برای انجام امور مربوطه تحویل راه و شهرسازی دهد. وی […]

قاسم شادکام روز شنبه اظهارداشت: بر اساس آخرین نشست پیگیری تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن گنبدکاووس مقرر شد جهادکشاورزی نسبت به تحویل و رهاسازی عرصه ۲ هکتاری که سند آن به نام سازمان ملی زمین و مسکن است اقدام کرده و عرصه مذکور را برای انجام امور مربوطه تحویل راه و شهرسازی دهد.

وی افزود: همچنین در خصوص عرصه ۳۰۳ هکتاری وزارت دفاع که تحت تصرف دانشگاه گنبدکاووس، میدان سوارکاری و مرکز تحقیقات جهادکشاورزی است مقرر شد اراضی آزاد با قابلیت استفاده برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی و احصا شود تا وزارت دفاع نسبت به نقل و انتقال آن به راه و شهرسازی اقدام کند.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس گفت: اداره کل اموال و املاک گلستان هم باید نسبت به نقل انتقال اراضی مورد توافق با استانداری به نام سازمان ملی زمین و مسکن اقدام کند.

شادکام ادامه داد: در خصوص عرصه چهار هکتاری کمیته امداد امام خمینی (ره) گنبدکاووس هم موضوع با حضور اعضای کمیته اقتصادی کمیته امداد مرکز در استان مطرح و تصمیم گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی باید در یک هفته نسبت به اعلام اراضی دولتی در اختیار خود به استانداری و این مجموعه اقدام کنند.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس نیاز سالانه شهر گنبد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را ساخت ۲ هزار و ۳۵۴ واحد اعلام کرد و گفت: طبق ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن دستگاه‌های دولتی باید در واگذاری زمین‌های مناسب اجرای طرح با اداره راه و شهرسازی همکاری داشته باشند.

شادکام اظهارداشت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار شهروند ساکن گنبد در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند که صلاحیت حدود هشت هزار نفر آنان تایید شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۴۱۱ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.