مدیر بنادر و دریانوردی گلستان گفت: این سازمان از طرح‌ها و پروژه‌های دارای الگوی پیشرفت در سطح بنادر با توجه به تجارب خوب مناطق گوناگون در راستای رسیدن به توسعه استقبال می کند. الله‌یار اسعدی در جلسه با هیات سرمایه‌گذار چینی افزود: ساخت بندر خصوصی خواجه‌نفس در کرانه غربی شهرستان گمیشان بیش از ۲۵ درصد […]

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان گفت: این سازمان از طرح‌ها و پروژه‌های دارای الگوی پیشرفت در سطح بنادر با توجه به تجارب خوب مناطق گوناگون در راستای رسیدن به توسعه استقبال می کند.
الله‌یار اسعدی در جلسه با هیات سرمایه‌گذار چینی افزود: ساخت بندر خصوصی خواجه‌نفس در کرانه غربی شهرستان گمیشان بیش از ۲۵ درصد پیشرفت دارد که سرمایه گذار آن بخش خصوصی بوده و آمادگی همکاری خارجی برای ادامه احداث بندر را دارد.
وی اظهار داشت: گلستان در شرق دریای خزر واقع شده که فاقد بندر تجاری است.
وی بیان کرد: تنها مکان در نوار ساحلی دریای خزر که واردات چوب از روسیه و سایر کشورها مستقل المنافع داشته باشد منطقه خواجه نفس و بندر سبز خزر در استان گلستان است.
اسعدی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی کشور تجارب خوبی در برون سپاری و همکاری با شرکای خارجی داشته دارد و در بندر عباس و شمال کشور در بخش سرمایه گذاری با شرکت های خارجی همکاری های خوبی انجام داد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان هم گفت: سرمایه‌گذاری در کریدور شمال – جنوب با توجه به شرایط منطقه و موقعیت ایران در منطقه، اهمیت ملی و بین‌المللی دارد.
سیدمحمد دهنوی افزود: گلستان منطقه ویژه‌ای در حوزه اقتصادی محسوب می‌شود و یکی از مزیت‌های گلستان وجود اقلیم‌های مختلف در آن است.
وی اظهار داشت: موقعیت ژئوپولوتیک گلستان یکی دیگر از مزیت‌ها و ویژگی‌های این استان محسوب می‌شود و با توجه به اتفاقات منطقه‌ای در شرق خزر، موقعیت استان گلستان و ایران را در شرایط ویژه و مهم قرار داده است.
وی بیان کرد: تحریم‌های روسیه و اتفاقات منطقه ضرورت ایجاد کریدور ریلی شمال به جنوب را چند برابر کرده است. دهنوی افزود: موضوعی که برای ما و منطقه بسیار مهم است، دسترسی منطقه شرق خزر به آب‌های جنوب ایران است این مهمترین موضوع مذاکره ما و مهمترین پروژه‌ای است که ما می‌توانیم با تاکید بیشتر بر آن مذاکره را پیش ببریم.
وی اظهار داشت: یکی از پیشنهادهای تجاری و سرمایه‌گذاری ما اجرای یک پروژه سرمایه‌گذاری مکمل شامل پروژه بندری، منطقه آزاد اینچه‌برون و خط ریلی آزاد شمال به جنوب است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: در کنار این پروژه، توسعه جاده‌ای اینچه‌برون به شاهرود نیز یکی از مباحث مدنظر در حوزه سرمایه‌گذاری ما است.
دهنوی افزود: آماده توافق و همکاری با سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها هستیم و از هر توافق و سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها استقبال می‌کنیم.
وی بیان کرد: امیدوارم بتوانیم همکاری بسیار خوبی با تمام سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در توسعه گلستان داشته باشیم.