گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می‌دهد که آمار زد و خورد در استان طی چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد کاهش داشته است. طی چهار ماه سال جاری ۶ هزار ۵۵۹ نفر به دنبال وقوع نزاع برای معاینه به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۴هزارو ۲۶۲ نفر مرد و مابقی […]

گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می‌دهد که آمار زد و خورد در استان طی چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد کاهش داشته است.
طی چهار ماه سال جاری ۶ هزار ۵۵۹ نفر به دنبال وقوع نزاع برای معاینه به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۴هزارو ۲۶۲ نفر مرد و مابقی زن بودند.
بنابر این گزارش شهرهای ساری و میاندورود با ۹۶۹ نفر بیشترین نزاع را به خود اختصاص دادند و بابل با ۸۲۵ و نوشهر و چالوس با ۷۳۲ نفر در رتبه بعدی قرار گرفتند.
ساری مرکز استان مازندران با حدود ۵۰۵ هزار نفر جمعیت بر اساس سرشماری سال ۹۵ دومین شهرستان بزرگ استان محسوب می‌شود.
بابل با ۵۳۱ هزار نفر بزرگ ترین شهرستان مازندران است و جمعیت شهرستان آمل نیز اندکی بیش از ۴۰۰ هزار نفر است.
کمترین آمار مراجعه به پزشکی قانونی برای اخذ گواهی طول مدت درمان هم مربوط به شهرستان فریدونکنار با ۹۶نفر بود. این شهرستان هم ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد.
گزارش پزشکی قانونی مازندران نشان می‌دهد که به لحاظ زمانی نیز بیشترین درگیری‌ها در خرداد با یک هزار و ۷۷۸، فروردین با یکهزار و ۷۱۱ و تیر با یکهزار و ۶۹۲ به ترتیب بیشترین و اردیبهشت‌ماه با یکهزار و ۵۱۷ کمترین مورد نزاع به ثبت رسیده است.
طبق قانون، افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شوند و در این مجموعه پزشکی هم بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی طول درمان صادر می‌شود.