مدیرکل انتقال خون مازندران از فعالیت تمامی مراکز اهدای خون در روزهای تعطیل تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد. عبدالله محمدی فیروزجایی با تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) گفت: اداره کل انتقال خون استان همه ساله در این ایام میزبان عزاداران حسینی برای اهدای خون است. وی افزود: مراکز انتقال […]

مدیرکل انتقال خون مازندران از فعالیت تمامی مراکز اهدای خون در روزهای تعطیل تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
عبدالله محمدی فیروزجایی با تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) گفت: اداره کل انتقال خون استان همه ساله در این ایام میزبان عزاداران حسینی برای اهدای خون است.
وی افزود: مراکز انتقال خون ساری، آمل، بابل، تنکابن، چالوس و بهشهر در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت ۸ تا ۱۳ و مراکز انتقال خون قائمشهر و رامسر از ساعت ۸ تا ۱۲ و مرکز انتقال خون مهرگان نور نیز در روز تاسوعا از ۸ تا ۱۲ فعال و آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون است.
مدیرکل انتقال خون مازندران اضافه کرد: علاوه بر باز بودن پایگاه‌ها، تیم سیار نیز فعال خواهد بود.
محمدی فیروزجایی ادامه داد: اتوبوس سیار انتقال خون استان در شب تاسوعا در شهرستان بابلسر مسجد ولیعصر چهار راه شهدا محله از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰ و صبح تاسوعا نیز از ساعت ۸ تا ۱۲ در روستای اسرم مستقر خواهد بود.
وی اضافه کرد: اتوبوس سیار اهدای خون در شب عاشورا از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰ میزبان مردم نوعدوست روستای معلم‌کلای شهرستان محمودآباد برای اهدای خون است و در روز عاشورا نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ عصر در روستای بشل شیرگاه مستقر و آماده دریافت خون‌های اهدایی عزاداران حسینی است.
مدیرکل انتقال خون استان مازندران به پویش ایثار حسینی(ع)، اهدای خون آگاهانه اشاره کرد و گفت: این پویش از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر در مراکز انتقال خون مازندران در حال برگزاری و پذیرای نذر خون شهروندان است.
وی خاطرنشان کرد: داوطلبان اهدای خون می توانند با ثبت نام در سامانه نوبت دهی به آدرس nobatdehi.ibto.ir زمان خلوت تری را برای اهدای خون و ادای نذر خود در ایام محرم انتخاب و با نظم بیشتری اقدام به اهدای خون کنند.