مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از بازگشایی کامل مدارس استان از دوم مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: مدارس ابتدایی از ۳۱ شهریور بازگشایی می‌شوند. سید رضا نظری اظهار کرد: تمام تلاش ما رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام بازگشایی مدارس است و خوشبختانه همه مدارس استان از لحاظ بهداشتی و رعایت دستورالعمل های […]

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از بازگشایی کامل مدارس استان از دوم مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: مدارس ابتدایی از ۳۱ شهریور بازگشایی می‌شوند.
سید رضا نظری اظهار کرد: تمام تلاش ما رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام بازگشایی مدارس است و خوشبختانه همه مدارس استان از لحاظ بهداشتی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا آمادگی کامل دارند.
وی با بیان اینکه از ۳۱ شهریور ماه، مدارس ابتدایی بازگشایی می شوند و جشن شکوفه ها برگزار می شود، افزود: در دوم مهر ماه سال جاری هم مدارس استان به طور کامل بازگشایی می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با بیان اینکه امسال با فروکش کردن شیوع ویروس منحوس کرونا مدارس به طور ۱۰۰ درصد حضوری است، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید آموزش دیگر صرفاً در فضای مجازی نیست اما از ظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد هم استفاده خواهیم کرد.
نظری با بیان اینکه سازماندهی معلمان شکل گرفته و تأکید ما این است که اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نباشد، متذکر شد: خوشبختانه تاکنون ۹۵ درصد دانش آموزان در استان گلستان ثبت نام را انجام دادند. وی تأکید کرد: استان گلستان در شاخص کلاس‌بندی در سطح کشور حائز مقام دوم شده و در کتب دانش آموزی نیز وضعیت استان خوب است و بالای ۹۵ درصد دانش آموزان ثبت سفارش کتاب را انجام دادند. مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در حوزه کتب درسی وجود ندارد، بر ضرورت تعامل بیشتر والدین با مدارس تأکید کرد و خاطرنشان کرد: حضور اولیا در مدرسه باعث رشد و تعالی دانش آموزان خواهد شد و اثرات مثبتی به همراه دارد.
نظری با اشاره به اینکه مدارس ما در شهریور ماه هر روز باز است، یادآور شد: همچنین اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش گلستان پذیرای انتقادات و شکایات والدین است و والدین می توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شکایات و انتقادات خود را با واحد ارزیابی و عملکرد مطرح کنند. وی از تحصیل ۴۰۲ هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جاری در مدارس استان گلستان خبر داد و گفت: در سال گذشته نزدیک به ۳۸۰ هزار دانش آموز در مدارس گلستان تحصیل کردند.