رییس اداره جنگل و پارک‌های اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: حدود هزار هکتار از مساحت جنگل‌‎های این استان شمالی در اولویت نهال‌کاری و احیا قرار گرفت که این طرح تا پایان امسال اجرا خواهد شد. علی اصغر نیکویی افزود: خشکسالی‌ سال های اخیر، تخریب، آتش‌سوزی، آفات و امراض و ورود دام و تصرف […]

رییس اداره جنگل و پارک‌های اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: حدود هزار هکتار از مساحت جنگل‌‎های این استان شمالی در اولویت نهال‌کاری و احیا قرار گرفت که این طرح تا پایان امسال اجرا خواهد شد.
علی اصغر نیکویی افزود: خشکسالی‌ سال های اخیر، تخریب، آتش‌سوزی، آفات و امراض و ورود دام و تصرف زارعین به دلیل مجاورت اراضی منابع ملی با زمین‌های کشاورزی از جمله دلایل مهم خسارت به عرصه های جنگلی استان است که توجه در ۲ بخش توسعه افزایش سطح جنگل‌های و احیا جنگل‌های مخروبه را ضروری می‌کند.
به گفته وی برای احیا و توسعه هر هکتار جنگل در استان، ۲۰۰ میلیون ریال اعتبارموردنیاز است و در صورت تامین اعتبار آماده اجرای طرح‌های مزبور هستیم.
وی با تاکید بر توجه ویژه در توسعه احیا و حفاظت از جنگل های با ارزش این خطه از سوی مسوولان ارشد در تخصیص اعتبار مورد نیاز، افزود: ۴۵۰ هزار هکتار عرصه جنگلی هیرکانی در این استان وجود دارد که تخصیص اعتبار برای حفاظت از این عرصه های با ارزش مورد نیاز است.