رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان گفت: در سفر رئیس جمهور، پروژه‌های بزرگ مقیاس در دستور کار قرار گرفت و ۲۲ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های میگوی گمیشان و سد نرماب اختصاص یافت. قدرت الله عابدی اظهارکرد: سال گذشته در سازمان مدیریت، اقدامات لازم برای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گلستان انجام شد و […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان گفت: در سفر رئیس جمهور، پروژه‌های بزرگ مقیاس در دستور کار قرار گرفت و ۲۲ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های میگوی گمیشان و سد نرماب اختصاص یافت.
قدرت الله عابدی اظهارکرد: سال گذشته در سازمان مدیریت، اقدامات لازم برای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گلستان انجام شد و مجموعه سند آمایش را بررسی کردیم که کدام بخش مهم بوده که در سفر به آن پرداخته شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با اشاره به در نظر گرفتن چهار رویکرد در این راستا، گفت: در رویکرد اول به حوزه زیرساخت‌ها اعم از بخش تولید، اقتصاد و اشتغال توجه شد.
وی بیان کرد: رویکرد دوم توجه ویژه آب و فاضلاب، رویکرد سوم زیرساخت‌های شریانی راه و راه‌آهن و رویکرد چهارم نگاه ویژه به بخش سلامت بود که متناسب با آن چند بخش طرح‌ها استخراج شد.
عابدی اضافه کرد: در کنار این موارد محورهای دیگر از جمله تکمیل پروژه‌های بزرگ مقیاس مانند میگو گمیشان، سد نرماب و غیره را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان افزود: برای میگوی گمیشان هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع و برای سد نرماب هم هزار میلیارد تومان در سفر اختصاص داده شد.
وی بیان کرد: در حوزه جهاد کشاورزی ۱۴ مصوبه با سه هزار و ۸۷۱ میلیارد تومان، در حوزه راه و شهرسازی هفت پروژه با اعتبار دو هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان، در حوزه وزارت نیرو دو هزار و ۷۵ میلیارد تومان پروژه و در حوزه سلامت پنج مصوبه با هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان داشتیم.
عابدی گفت: در مجموع ۵۲۶ پروژه با اعتبار ۱۲ هزار و ۵۰۴ میلیارد تومان مصوب شده است که علاوه بر آن ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی، ۴۵۰ میلیون یورو برای نیروگاه علی آبادکتول و ۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به استان اختصاص خواهد یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان اظهارکرد: برای احیای خلیج گرگان هم هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده که بخشی از آن تخصیص یافته و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.
وی ادامه داد: میزان تعهدات دولت در سفر برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۱ بیش از چهار هزار و ۹۸۰ میلیون تومان، در سال ۱۴۰۲ سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۳ مبلغ دو هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۴ مبلغ ۵۵۰ میلیارد تومان است.
عابدی با توضیح اینکه بخشی از اعتبارات سال ۱۴۰۱ در سال ۱۴۰۰ اختصاص یافت، گفت که در سال ۱۴۰۰ مبلغ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان تخصیص نقدی داشتیم.
به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان از میزان اعتبار اختصاص یافته در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه آب بوده که ۱۵۰ میلیارد تومان برای آبرسانی شهر گرگان بوده است.