استاندار مازندران گفت: سند آمایش توسعه و اولویت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری فریدونکنار برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار در منطقه هرچه سریع‌تر تدوین شود.

سیدمحمود حسینی‌پور روز پنجشنبه در دیدار با اقشار مردم، خانواده شهدا، فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی فریدونکنار در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: مردم و موثران شهرستان فریدونکنار در پیروزی و استمرار موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش بی بدیلی داشتند و امثال سردار شهید حسین بصیر برای عزت و سرافرازی این نظام مقدس جانفشانی کردند.

وی خاطر نشان کرد: همواره قدردان رشادت‌های مردم سلحشور و والامقام فریدونکنار هستیم و وظیفه خود می‌دانیم که برای گره‌گشایی از مشکلات منطقه تلاش کنیم.

استاندار مازندران با بیان این که نباید ظرفیت‌ اقتصادی و زیرساختی فریدونکنار را نادیده گرفت ، گفت : فریدونکنار یکی از شهرستان های پویا و گردشگرپذیر استان است که برای توسعه روزافزون و ایجاد اشتغال پایدار در این دیار مسئولان باید همواره در تکاپو باشند و این که نباید ظرفیت‌ اقتصادی و زیرساختی فریدونکنار را نادیده گرفت ، گفت : فریدونکنار یکی از شهرستان های پویا و گردشگرپذیر استان است که برای توسعه روزافزون و ایجاد اشتغال پایدار در این دیار مسئولان باید همواره در تکاپو باشند .

وی اضافه کرد: همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان وظیفه دارند  که مشکلات فریدونکنار را با دقت رصد کنند چرا که این دیار یکی از مناطق دارای اعتبار اقتصادی در کشور است.

حسینی پور گفت : باید بازار ماهی فروشان و برنج فریدونکنار و دیگر ظرفیت‌ها به عنوان نشان اقتصادی و اشتغال آفرین در کشور  را برجسته کرد تا با جذب گردشگری زمینه رونق کسب و کار در منطقه فراهم شود.

استاندار مازندران با بیان این که وجود آسیب های اجتماعی مختلف به هیچ عنوان زیبنده فریدونکنار نیست، تصریح کرد: با توسعه زیرساختی و ایجاد طرح های فرهنگی زمینه پویایی و نشاط در این منطقه روزافزون افزایش یابد.

حسینی پور، واگرایی و هم صدا نبودن نخبگان را یکی از چالش‌های اساسی در توسعه فریدونکنار برشمرد و ادامه داد: برای گره گشایی از دغدغه‌های مردم این دیار یکصدایی نخبگان اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان این که فریدونکنار ظرفیت قابل توجهی در حوزه گردشگری جاده ای دارد، گفت: باید با ایده پردازی ظرفیت های مغفول این شهرستان شکوفا شود.

استاندار مازندران با بیان این که سند آمایش توسعه و اولویت های اقتصادی استان هرچه سریع‌تر تدوین شود، گفت : فریدونکنار طلای غنی نشده است که از ظرفیت ساحل، کشاورزی و گردشگری آن برای ایجاد اشتغال پایدار باید نهایت بهره را برد.

حسینی‌پور یکی دیگر از راهکارهای توسعه فریدونکنار  را حمایت از بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برشمرد و افزود : باید تمامی، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، در دومین سفر شهرستانی همراه ۵۰ تن از مدیران استانی دستگاه‌های اجرایی امروز پنجشنبه نوزدهم خرداد به فریدونکنار سفر کرده تا از نزدیک مسایل و مشکلات این شهرستان را بررسی کند.

حسینی‌پور را در دومین سفر شهرستانی، معاونان وی و مدیران کل استانداری هم همراهی می‌کنند.

بازدید از چند طرح نیمه‌تمام، اعزام نماینده به تمامی روستاها به منظور گفت و گو با روستاییان و احصای مسایل و مشکلات آنها از اهداف سفر یک روزه استاندار مازندران به فریدونکنار است.

حسینی‌پور در این سفر همچنین با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و ایثارگران و فعالان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان فریدونکنار دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

برگزاری نشست شورای اداری شهرستان برنامه پایانی سفر استاندار مازندران به فریدونکنار اعلام شده است.

معاونان استاندار هم در این سفر هر یک بخشی از مشکلات شهرستان فریدونکنار را با برگزاری نشست‌های مختلف بررسی و جمع‌بندی کرده که در این چارچوب بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی شهرستان بویژه مسائل زیست محیطی و طرح ساماندهی سواحل با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، بررسی مسائل و مشکلات عمرانی شهر فریدونکنار با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی، صنعتی و اقتصادی و بازار با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی انجام می‌شود.

علاوه بر این، مسائل بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی، گردشگری، فرهنگی، بانوان و خانواده و دیگر بخش ها هم با حضور مدیران متولی این بخش ها بررسی خواهد شد.

فریدون‌کنار یکی از شهرستان‌های ساحلی استان مازندران است که براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۳۸ هزار و ۱۵۴ نفر جمعیت دارد