مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان از نجات سه کوهنورد گلستانی در ارتفاعات روستای زیارت استان‌گلستان خبر داد. قاسم غریب آبادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتشار مطالبی مبنی بر مصدوم و مفقود شدن یک کوهنورد گلستانی در ارتفاعات روستای زیارت، اظهار کرد: ساعت ۱۵:۴۵ روز جمعه ۱۴ خرداد ماه آسیب دیدگی […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان از نجات سه کوهنورد گلستانی در ارتفاعات روستای زیارت استان‌گلستان خبر داد.

قاسم غریب آبادی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتشار مطالبی مبنی بر مصدوم و مفقود شدن یک کوهنورد گلستانی در ارتفاعات روستای زیارت، اظهار کرد: ساعت ۱۵:۴۵ روز جمعه ۱۴ خرداد ماه آسیب دیدگی یک مرد ۶۲ ساله در ارتفاعات جنوبی روستای زیارت گرگان، محدوده بین “چمازچال و یکه دار” شهرستان گرگان به سامانه تلفنی ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان(EOC) اعلام شد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی و کسب اطلاعات مورد نیاز، با توجه به صعب العبور بودن منطقه، هماهنگی لازم با امداد هوایی اورژانس ۱۱۵ هماهنگ‌شد، افزود: یک تیم سه نفره از نیروهای متخصص جست‌وجو و نجات در کوهستان هلال احمر گرگان و واکنش سریع استان برای امداد رسانی به فرد حادثه دیده به همراه بالگرد اورژانس اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان تصریح کرد: بالگرد اورژانس به علت نداشتن شرایط فرود، پس از بازگرداندن نجاتگران، قادر به فرود نشد و تیم ها به صورت پیاده از طریق روستای زیارت به محل عازم شدند.

غریب آبادی با تاکید بر اینکه امدادگران پس از گذر از مسیرهای سخت و صعب العبور و جنگلی ساعت ۶:۴۲ صبح یکشنبه به مصدوم دسترسی پیدا کردند، ادامه داد: افراد گرفتار سه مرد بودند که دو نفر از آنها از وضعیت جسمی خوبی برخوردار بوده اما مرد ۶۲ ساله از ناحیه پای راست آسیب دیده و ضعف و بی حالی داشت.

وی با اشاره به اینکه نجاتگران مصدوم را با حمل عصایی به پایین دست و محل امن منتقل کردند، گفت: در این عملیات سه تیم شامل ۱۰ نجاتگر با به کارگیری دو دستگاه آمبولانس و خودروی کمکدار مشارکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان‌گلستان با تاکید بر اینکه ساعت ۱۴:۲۰ یکشنبه به پایان رسید، اضافه کرد: از گردشگران تقاضامندیم با تجهیزات و آگاهی لازم نسبت به مسیرها به مناطق گردشگری و جنگلی سفر کنند.