شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل، هدیه زمین به پاس افتخارآفرینی های ” امیرحسین زارع و” محمدهادی ساروی ” دو مدال آور مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو ومسابقات جهانی کشتی درکشور لهستان را درمحل شورای اسلامی این شهر به آنها واگذار کرد. آیین واگذاری حواله زمین واسناد مربوط به آن، درجلسه رسمی شورای اسلامی شهرآمل وبا […]

شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل، هدیه زمین به پاس افتخارآفرینی های ” امیرحسین زارع و” محمدهادی ساروی ” دو مدال آور مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو ومسابقات جهانی کشتی درکشور لهستان را درمحل شورای اسلامی این شهر به آنها واگذار کرد.

آیین واگذاری حواله زمین واسناد مربوط به آن، درجلسه رسمی شورای اسلامی شهرآمل وبا حضور حاجی پورنماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام یعقوبیان امام جمعه، رییس واعضای شورای اسلامی شهروشهردارآمل، ریس اداره ورزش وجوانان شهرستان وخانواده ورزشکاران به ” امیرحسین زارع ” در سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد و” محمدهادی ساروی” در وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران که درمسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو صاحب دو نشان برنز و درمسابقات جهانی لهستان صاحب دو نشان ارزشمند طلا شدند، تحویل آنها شد.

 

مجموعه شهرستان آمل در حد بضاعت قدردان افتخارآفرینان خود هست

حجت الاسلام ابراهیم یعقوبیان امام جمعه آمل دراین نشست، از همت واقدام ارزشمند اعضای شورای اسلامی شهر وشهرداری آمل درتجلیل از دو ورزشکارافتخارافرین این شهرستان درمسابقات المپیک وجهانی گفت: مطمئنا مجموعه این شهر در تجلیل و تکریم از شما افتحارآفرینان ورزشی و زحمات تان کوتاهی نخواهد کرد وامیدوارم همچنان نام شما، پیروزی ها و شگفتی های شما را به همراه تیم ملی شاهد باشیم

وی افزود: وقتی شما با گام های استوارتان روی سکو می روید و پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزاز درمی آورید همه به شما افتخار می کنند وحتی نسل نوجوان وجوان این شهرستان وکشور از توانایی ورزشی واخلاقی شما الگومی گیرند.

 

قدردانی نماینده مجلس از اقدام ارزشمند شورای شهر وشهرداری آمل درتکریم ازمدال آوران

نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی هم دراین مراسم از حرکت زیبای شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در تکریم از افتخارآفرینی های پی درپی ” امیرحسین زارع و محمدهادی ساروی” دو کشتی گیرملی پوش آملی قدردانی و حق شناسی کرد وگفت: از همه مجموعه شهرداری وشورای شهر که در حوزه های مختلف تلاش کردند تا واگذاری زمین به این دو قهرمان انجام شود، تشکر می کنم.

دکتررضا حاجی پور افزود: شهر آمل در بین شهرستان های مازندران و حتی کل کشور تنها شهری بوده یک چهارم ازمدال های المپیک ۲۰۲۰ را توسط دوورزشکار خود امیرحسین زارع ومحمدهادی ساروی کسب کرده و این یک افتخاری برای شهرآمل است و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند.

 

تاخیر درواگذاری زمین به مدال آوران، ایرادهای قانونی بود

رئیس شورای اسلامی شهرآمل دراین آیین، از عملکرد وپیگیری های جدی اعضای شورا وشهرداری برای عملی کردن قول اهدای زمین به امرحسین زارع و محمدهادی ساروی دو کشتی گیرمدال آور المپیک وجهانی قدردانی کرد وگفت: متاسفانه وجود برخی قوانین دست وپاگیر به واسطه ایرادهای قانونی تا رفع کامل باعث تاخیر درواگذاری زمین شده، اما با این حال اعضای شورا وشهرداری با همه مشکلاتی که وجود داشت، این پیگیری و واگذاری زمین را به واسطه ارزش مدال اوری وافتخارآفرینی دو ورزشکار آملی برای اهتزاز پرچم کشورمان درمسابقات جهانی والمپیک انجام داده است.

احمد محمدی افزود: این اقدام با هدف قدردانی از دو کشتی گیر آزاد وفرنگی کار ملی پوش آملی در مسابقات المپیک وجهانی بوده که جبران بخشی از هزینه‌ها و تشویق آنان به ادامه راه و کسب موفقیت‌های بیشتر، تعلق گرفته است.

 

تدوین آیین نامه حمایت از ورزشکاران مدال اور توسط شورای شهرآمل

.رییس شورای اسلامی شهرآمل همچنین از تدوین آیین نامه ای توسط کمیسیون فرهنگی و ورزشی این شورا برای حمایت از ورزشکاران مدال آورازاین شهرستان به همراه تیم های ملی درمسابقات آسیایی، جهانی والمپیک خبر داد وگفت: با تصویب نهایی این طرح درصحن علنی شورا، هر یک از ورزشکاران آملی که درمسابقات مهم آسیایی، جهانی والمپیک صاحب نشان های با ارزشی شوند، متناسب با رنگ مدال و نوع مسابقات تجلیل خواهند شد.

محمدی، در بخش دیگری از سخنان خود دراین نشست، خواستار اتحاد و همدلی بیشتر بین مجموعه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان برای جبران وتکمیل برخی طرح های به زمین مانده شهری شد.پیگیری جدی برای بازنگری طرح جامع شهری پس از۱۷ سال

وی با اشاره به اینکه برخی از طرح های کلان حوزه شهری درسالهای اخیر نیمه کاره باقی مانده و همراهی و کارگشایی مسئولان شهرستانی واستانی را می طلبد، تصریح کرد، طرح جامع و تفضیلی شهر آمل از سال ۸۵ تاکنون تغییری نکرده، اما سال گذشته درکمیته برنامه ریزی استان خوشبختانه عزیزان بازنگری شده و در مراحل آخر بازنگری طرح جامع هستیم اما مهم تر از طرح جامع، طرح تفضیلی است که ضوابط شهری می باشد.

رییس شورای اسلامی شهرآمل با اشاره به اینکه درحال حاضر درشهرهای ساحلی با ۵ هزار نفر جمعیت اجازه ساخت بلند مرتبه سازی تا ۲۵ طبقه داده می شود، اما برای شهر آمل اجازه ساخت تا بیشتر از ۷ طبقه داده نمی شود و متاسفانه باعث بی انگیزه شدن سرمایه گذاران وخروج از این شهرشده است، گفت: البته با پیگیری هایی که در محدوده شهر توسط مدیریت شهری، اقدام های خوبی درحال رقم خوردن است و اصلاحاتی صورت گرفت و حتما باید این هم صدایی و یک صدایی را از مجموعه مدیران شهری داشته باشیم تا هم حق شهروندان ما ضایع نشود و هم سرمایه گذاران انگیزه فعالیت در شهر را از دست ندهند، از طرفی کاهش درآمد شهرداری و کاهش خدمات به شهروندان را شاهد نباشیم.

 

زمین برای ساخت سالن تخصصی کشتی واگذار می شود

مسئول کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این نشست، ازرویکرد مهم این کمیسیون با همراهی اعضای شورا به توسعه ورزش درمحلات شهری اشاره کرد وگفت: درهمین راستا تبدیل زمین های بلااستفاده درمحلات به زمین های ورزشی در دستور کار شورا و شهرداری است و درنخستین گام، درکوچه ایثار ۸ زمین ورزشی والیبال روباز درحال ساخت است که تا پایان امسال حتما برای شور و نشاط محلات و ترویج فرهنگ ورزش و ورزش های اصلی شهرمان افتتاح خواهد شد.

ابراهیم محمد پورافزود: یک قطعه زمین دیگری در مسیربلوارشیخ فضل الله نوری از سوی شهرداری پیش بینی شده تا با مشارکت سرمایه گذار سالن ورزشی کشتی یا سالن چند منظوره ساخته شود.

وی با بیان اینکه مناقصه مربوط به ساخت سردیس ورزشکاران مدال آور ومربیان آملی انجام وبزودی نصب خواهد شد، اضافه کرد، درکنار برنامه های زیرساختی برای حوزه ورزش شهر، و با توجه به علاقه جوانان امروزی، راه اندازی کافه ورزش با رویکرد فرهنگی و ورزشی هم برای معرفی ورزشکاران و هم نشست های صمیمی پهلوانان و قهرمانان شهرمان با جوانان درحال پیگیری هستیم.

 

خدمات شهرداری به شهروندان کم نیست، بی انصاف نباشیم

علی داودی شهردارآمل هم دراین نشست، با قدردانی از افتخارآفرینی های دوورزشکار آملی گفت، مجموعه شورا و شهرداری در این وضعیت بد اقتصادی که با مشکلات مالی زیادی مواجه هستند، اما برای اعتلای شهر در حوزه های مختلف از جمله دانشگاه، ورزشگاه، مدارس و … هزینه های زیادی انجام می دهد که اصلا دیده نمی شود، اما اگر پروژه های عمرانی در شهر انجام شود خیلی به چشم می آید و در حال حاضر شهرداری مظلوم واقع شده است.

وی افزود: خداروشکر می کنیم که واگذاری زمین به این دو ورزشکار آملی با حمایت اعضای شورا در این دوره از مدیریت شهری اتفاق افتاده و این کار انجام شده تا نشاطی به جامعه برگردد.

شهردارآمل یادآورشد، اینکه درزمان برگزاری مسابقات ورزشی، ورزشکاری ازآمل به همراه تیم ملی شرکت و افتخارآفرینی می کند، قبی بیش از ۲۰۰ هزارنفرمردم این شهرمی تپد واین تنها حس خوبی است که برای این شهر ایجاد می شودو امیدوارم با این همدلی درهای خوبی به روی این شهر باز شود و اتفافات خوبی

رقم بخورد.