سردار مرتضی میرزایی در مراسمی که به‌مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت «محمود صارمی» و روز خبرنگار برگزار شد، ضمن خیرمقدم به فعالان رسانه گفت: من هم به سهم خودم این روز را به شما عزیزان تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برای همه فعالان حوزه رسانه را دارم که برای اعتلای کشور و مردم تلاش می‌کنید. […]

سردار مرتضی میرزایی در مراسمی که به‌مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت «محمود صارمی» و روز خبرنگار برگزار شد، ضمن خیرمقدم به فعالان رسانه گفت: من هم به سهم خودم این روز را به شما عزیزان تبریک می‌گویم و آرزوی موفقیت برای همه فعالان حوزه رسانه را دارم که برای اعتلای کشور و مردم تلاش می‌کنید.
فرماندهی انتظامی استان مازندران در ادامه افزود: اگر بخواهیم به گذشته برگردیم و به واقعه کربلا برویم که این روزها سالگرد این ماتم بزرگ بود، اگر افرادی مانند حضرت زینب (س) به تبیین وجوه پیدا و پنهان این ماجرا نمی‌پرداختند و خبرنگاری نمی‌کردند شاید این واقعه بزرگ در تاریخ گم می‌شد و ارزش کار خبرنگار در همین است.
سردار میرزایی افزود: این از رسالت کار خبرنگاری در گذشته که خبرنگارانی چون حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) پیشگام شدند تا بوق‌های تبلیغاتی دستگاه اموی، از نوشتن تاریخ مورد دلخواه خود، ناکام بماند و نقل درستِ این واقعه بزرگ به ما برسد و تبدیل به یک مدرسه و مکتب عظیم شود.
وی ادامه داد: امروز هم در سطح دنیا شاهد هستیم همه کارها توسط ستم‌کاران و دول استعماری طی یک برنامه منظم رسانه‌ای انجام می‌شود و هر جا ظلمی کردند با امپراتور رسانه‌ای خود پوشش می‌دهند و با هم‌سویی و با به خدمت گرفتن رسانه، مسیر اهداف خود را هموار می‌کنند.
سردار میرزایی گفت: یک رسالت دیگری هم شما خبرنگاران دارید و آن عبارت است از این که چشم و گوش مردم باشید و با اطلاع‌رسانی درست و افزایش آگاهی شهروندان تلاش کنید درد و آلام مردم را التیام ببخشید و به این کار هم افتخار کنید.
وی با اشاره به تعامل فرماندهی انتظامی استان مازندران با رسانه ادامه داد: از سال ۹۹ که من در این جایگاه مشغول شدم تلاش و توجه ما بر این بود که رابطه‌ای دوستانه با فعالان رسانه استان داشته باشیم و اگر نقد و سوالی داشتند هم پاسخگو باشیم. سردار میرزایی در خصوص ضرورت تعامل با رسانه ادامه داد: معاونت اجتماعی ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران طی دو سال گذشته مقام اول کشوری را به دست آورد از نظر که بالاترین آمار انتشار خبر را در مقایسه با سایر استان‌ها داشت و این دستاورد هم تا حد زیادی مدیون همکاری شما فعالان رسانه است و من از شما تشکر می‌کنم.
وی در ادامه به برخی جرایم مانند سرقت در استان اشاره کرد و گفت: بخش عمده سرقت در استان به سرقت خرد اختصاص دارد ضمن این‌که نیم درصد از سرقت مسلحانه در کشور به استان اختصاص دارد و دو و نیم درصد از قتل کشور هم به مازندران مربوط است. سردار میرزایی به درگیری و نزاع فردی اشاره کرد و گفت: در کشور رتبه ما ۱۲ است که رتبه خوبی نیست و لازم است با همکاری شما فعالان رسانه و فرهنگ‌سازی این بخش را ارتقا دهیم و تلاش کنیم از این نظر به رتبه بالای بیست برسیم با توجه به اینکه مازندران استانی است با مردم خونگرم و این آمار درگیری و نزاع زیبنده استان نیست.
فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه ۴۸ درصد سرقت‌های استان خرد محسوب می‌شود، افزود: ۵۲ درصد از سرقت‌ها مهم هستند و برای آنها پرونده تشکیل می‌شود و نُرم رشد سرقت استان حدود ۴ درصد و پایین‌تر از نُرم کشوری است. سردار میرزایی با بیان این‌که مازندران رتبه نهم را در وقوع سرقت دارد، گفت: در کشفیات سرقت نیز رتبه ۱۱ کشوری را به خود اختصاص داده‌ایم و در مجموع هفت صدم سرقت‌های مسلح کشور مربوط به مازندران است و این استان یکی از مناطق ناامن برای سارقان مسلح است.
وی با اشاره به اینکه تمامی سرقت‌های مسلحانه استان کشف شده است، افزود: ۲.۵ درصد قتل‌هایی که در کشور رخ می‌دهد مربوط به مازندران است ضمن این‌که در حوزه نزاع و دعوا در استان وضعیت زیبنده‌ای نداریم.
فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: ۱.۵ درصد فوتی‌های ناشی از تصادف کشور مربوط به مازندران است این درحالی که از نظر حجم تردد در کشور رتبه اول در کشور را داریم.
در ابتدای این جلسه سرهنگ سید جعفر ساداتی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ضمن تسلیت به خاطر ایام سوگواری آل الله ، یاد و خاطره همه شهدا را گرامی داشت و با ذکر نام شهید محمود صارمی، هفته خبرنگار را به همه فعالان رسانه تبریک و به آنان خداقوت گفت.
وی با اشاره به ضرورت نزدیکی و تعامل نیروی انتطامی با رسانه گفت: خبرنگاران در صحنه‌های سرنوشت‌ساز با فعالیت خود در جنگ شناختی دشمن ، به نیروی انتظامی کمک کردند تا در تحقق امنیت موفق عمل کند. سرهنگ سید جعفر ساداتی همچنین گزارشی از فعالیت رسانه ستاد فرماندهی انتظامی ارائه و همچنین از همراهی و همکاری خبرنگاران استان تشکر کرد.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همچنین گفت: در حوزه امنیت در همه سطوح، پلیس در صف اول حضور دارد و حتی در ماجرای کرونا هم دیدیم تا پلیس حضور نداشته باشد، کسی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و ما تقاضا داریم این فعالیت‌ها توسط رسانه به‌درستی انعکاس یابد.
در ادامه این مراسم از تعدادی از خبرنگاران و فعالان رسانه با اهدای لوح تقدیر و هدیه، قدردانی شد.