نماینده ولی فقیه در گیلان بصیرت افزایی و ارتقای بینش سیاسی و معرفتی جوانان و دانشجویان را ضرورت جامعه امروز دانست و گفت: این کار بر دوش دانشگاه و حوزه است. آیت‌الله رسول فلاحتی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور رهبر معظم انقلاب به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس از تهران و […]

نماینده ولی فقیه در گیلان بصیرت افزایی و ارتقای بینش سیاسی و معرفتی جوانان و دانشجویان را ضرورت جامعه امروز دانست و گفت: این کار بر دوش دانشگاه و حوزه است.
آیت‌الله رسول فلاحتی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور رهبر معظم انقلاب به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس از تهران و در گیلان با حضور جمعی از پیشکسوتان در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل وجود ریشه اعتقادی، رهبری آگاهانه و مردمانی با بصیر و ولایت مدار به پیروزی رسید و دوام و قوام یافت.
وی با اشاره به عدم توفیق سایر انقلاب‌های جهان افزود: نگاه و حرکت انقلاب اسلامی ریشه در باورهای اعتقادی و مذهبی دارد و همین خصیصه مهم و ارزشمند این انقلاب را با سایر انقلاب‌ها متمایز کرده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فجایع ضدبشری در آمریکا و دیگر کشورهای سلطه طلب، این اقدامات را جنایتی تأسف بار خواند و بیان کرد: بر اساس گزارش جهانی در طول ۷ سال گذشته ۵ هزار زن را در ایالات متحده کشتند و در همین چند ماه اخیر فقط ۳۰ زن توسط پلیس آمریکا به قتل رسید و این اتفاقات تلخ هیچ وقت بزرگ نمایی نمی‌شود.
آیت الله فلاحتی، بصیرت افزایی و ارتقای بینش سیاسی و معرفتی جوانان و دانشجویان در دانشگاه‌ها را ضرورت جامعه امروز دانست و اضافه کرد: عَلَم بصیرت افزایی و تقویت بینش سیاسی بر دوش دانشگاه و حوزه است و می‌طلبد برای آگاهی بخشی و هوشیاری جامعه در این عرصه اقدامات موثرتری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه جو خفقان عدم بصیرت ملت‌ها خطر بزرگ جامعه بشری است، افزود: عالمان و اندیشمندان باید در عرصه آگاهی بخشی و بصیرت افزایی جامعه پیشگام باشند.

موفقیت انقلاب اسلامی در عبور از حوادث و بحران‌های سخت چشم گیر بوده است
امام جمعه رشت با اشاره به نقش مهم مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی در تربیت نسل با بصیر و دارای بینش سیاسی و معرفتی، این مسئله را مورد رنجش دشمنان دانست و بیان کرد: پرورش نسلی مطالبه گر، با بصیر و آگاه در دانشگاه‌ها و مراکز علمی برای دشمنان ایران اسلامی قابل هضم نیست.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه موفقیت انقلاب اسلامی در عبور از حوادث و بحران‌های سخت چشم گیر بوده است، گفت: جنگ هشت ساله که به ایران اسلامی تحمیل شد، آزمایش بزرگی برای دنیای استکبار بود و موفق به محو انقلاب اسلامی نشدند، اما انقلاب اسلامی توانست عرصه‌های جدیدی را به روی بشریت باز کند و این اندیشه نو آمد تا بشریت بداند در کجای پازل جوامع بشری قرار دارد.
وی با اشاره به چالش‌های جدی ایران اسلامی در اوایل جنگ تحمیلی و دفاع مقدس افزود: در جنگ تحمیلی از داشتن جنگ‌افزارهای نظامی عاجز بودیم اما ایمان مردم، پشتیبانی عظیمی بود و با مدیریت امام (ره)، جنگ تحمیلی به گونه‌ای مدیریت شد که باعث شگفتی جهانیان شد و جوانان ما برای دفاع از ارزش‌ها، همه ابزارها و اسلحه‌ها را با دست خود ساختند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه پدیده انقلاب اسلامی دشمنان را مات و مبهوت کرده است، گفت: تلاش دشمن در این چهار دهه از انقلاب در عرصه ایران ستیزی و اسلام ستیزی ناکام مانده است و این موفقیت‌های ایران اسلامی نشان می‌دهد که حمایت و دست یاری امام زمان (عج) با ما است.
آیت الله فلاحتی ضمن تشکر از زحمات و مجاهدت‌های نیروهای مسلح کشور اضافه کرد: به شهدای نیروی انتظامی و همه یگان‌های مرتبط به این سازمان، سلام و درود می‌فرستم و از بسیجیان و پاسداران هم تشکر می‌کنم، لذا با ابهت و اقتدار از انقلاب و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنید و نگذارید دشمنان این مرز و بوم ذره‌ای به نظام اسلامی ضربه وارد کنند.
é بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس در عرصه مدیریت اجرایی
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: چه کسی تصور می‌کرد در جنگ تحمیلی که جنگ ائتلاف جهانی علیه ایران بود ما به پیروزی برسیم و این موج بیداری نهضت امام (ره) فراگیر شود و امروز گروه‌های مقاومت متعدد برای مبارزه با استبداد و ظلم در منطقه و دنیا قد علم کنند و ما بعد از ۵۰ سال به یکی از پایگاه‌های مهم آمریکا ضربه به‌حق وارد کنیم.
سرهنگ حسن حبیبی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس، این موفقیت‌ها مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان و ایثارگران دانست و اضافه کرد: از فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و مقاومت و شهادت امروز نیز می‌توانیم در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی حتی در امور اجرایی بهره‌مند شویم و مانند سال‌های دفاع مقدس توفیقات و موفقیت به‌دست آوریم.
گفته می‌شود جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس در استان گیلان در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند و سپس همگان به بیانات رهبر معظم انقلاب گوش و جان سپردند.