تیم فوتبال ماشین‌سازی با دریافت ۸۱ گل، یکی از بدترین خط دفاع‌های تاریخ لیگ یک را به نام خود ثبت کرد. به گزارش ایسنا، لیگ دسته اول فوتبال ایران، دیروز با قهرمانی ملوان و صعود این تیم به همراه مس کرمان به لیگ برتر به اتمام رسید. ۳ تیم ویستاتوربین، شاهین شهرداری بوشهر و ماشین‌سازی […]

تیم فوتبال ماشین‌سازی با دریافت ۸۱ گل، یکی از بدترین خط دفاع‌های تاریخ لیگ یک را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش ایسنا، لیگ دسته اول فوتبال ایران، دیروز با قهرمانی ملوان و صعود این تیم به همراه مس کرمان به لیگ برتر به اتمام رسید. ۳ تیم ویستاتوربین، شاهین شهرداری بوشهر و ماشین‌سازی با قرار گرفتن در رتبه‌های شانزدهم تا هجدهم به دسته دوم سقوط کردند.

البته با وجود پایان یافتن هفته سی و چهارم این رقابت‌ها، ۳ دیدار این هفته برگزار نشد و کمیته انضباطی قرار است در خصوص نتیجه آن‌ها تصمیم بگیرد. مس کرمان با وجود نایب قهرمانی، با ۱۰ گل خورده لقب بهترین خط دفاع را به خود اختصاص داد و خیبر خرم‌آباد و خوشه‌طلایی ساوه با به ثمر رساندن ۴۷ گل، بهترین خط حمله های لیگ یک را در اختیار گرفتند.

شاهین بوشهر با به ثمر رساندن تنها ۱۴ گل، بدترین خط حمله این مسابقات را از آن خود کرد و ماشین‌سازی با خوردن ۸۱ گل، ضمن کسب لقب بدترین خط دفاعی، یکی از عجیب‌ترین آمارهای تاریخ لیگ یک را از آن خود کرد. البته ۲ فصل پیش، شهرداری تبریز با خوردن ۸۵ گل، بدترین آمار را در این حیث به نام خود ثبت کرد.

علی وزیری‌پناه، مهاجم تیم آرمان‌گهر با به ثمر رساندن ۱۶ گل، آقای گل این مسابقات را به دست آورد. او در هفته سی و سوم در دیداری که تیمش با نتیجه ۵ بر یک ماشین‌سازی را مغلوب کرد، هر پنج گل تیمش را به ثمر رساند. شهرام سالاری از خیبر با ۱۴ گل در رده دوم ایستاد و امیر شهیم ایز ماشین‌سازی نیز با ۱۲ گل در رده سوم قرار گرفت. عباس عسکری، بازیکن تیم فوتبال شمس آذر و ایمان رازانی، بازیکن تیم فوتبال آرمان‌گهر نیز با فراهم کردن ۸ پاس گل، بهترین پاسورهای لیگ آزادگان نام گرفتند. رضا حیدری، دروازه‌بان تیم فوتبال ملوان نیز با ثبت ۲۳ کلین‌شیت، دستکش طلایی لیگ یک را از آن خود کرد.

تیم فوتبال ملوان با ۲۰ برد، بیشترین پیروزی را کسب کرد و ماشین‌سازان تنها توانستند یک بار برنده از زمین خارج شوند. مس کرمان نیز با ۲ باخت، کمترین باخت را در این فصل لیگ یک به نام خود ثبت کرد. تیم استقلال ملاثانی با کسب ۱۹ تساوی، بیشترین نتیجه مساوی را در این مسابقات از آن خود کرد. این تیم خوزستانی در مقطعی از فصل و در ۹ هفته متوالی، از هفته پانزدهم تا بیست و چهارم، به تساوی دست یافت تا رکوردی خاص را برای خود رقم بزند. شاگردان مازیار زارع در ملوان تا هفته بیست و دوم شکستی را پذیرا نبودند و در هفته بیست و دوم نخستین شکست خود را برابر پارس جنوبی متحمل شد.

همچنین دو تیم شهرداری بندر عامری و چوکا تالش توانستند به لیگ برتر صعود کنند و تکلیف تیم سوم سقوط کننده پس از اتمام بازی‌های گروه دوم و انجام بازی‌های پلی‌آف مشخص می‌شود.