مدیرعامل شرکت گاز استان در آستانه «هفته دولت» با فعالان رسانه‌ و خبرنگاران مرکز نشست و ضمن گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود، به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت. قاسم مایلی رستمی در ابتدای این نشست، ضمن تسلیت به‌مناسبت ماه محرم، ایام هفته خبرنگار را گرامی داشت و با اشاره به نزدیکی هفته دولت، از […]

مدیرعامل شرکت گاز استان در آستانه «هفته دولت» با فعالان رسانه‌ و خبرنگاران مرکز نشست و ضمن گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود، به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
قاسم مایلی رستمی در ابتدای این نشست، ضمن تسلیت به‌مناسبت ماه محرم، ایام هفته خبرنگار را گرامی داشت و با اشاره به نزدیکی هفته دولت، از شهیدان رجایی و باهنر نیز یادی کرد و گفت: کرسی‌هایی که در اختیار هر کدام از ماست از شهدای بزرگی است و ما نباید از این موضوع غافل شویم. وی به برنامه‌های ویژه شرکت گاز استان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: توقع ما از شما فعالان رسانه این است که در انعکاس عملکرد شرکت گاز استان و همه دستگاه‌های اجرایی در این ایام تلاش ویژه کنید تا شاهد آگاهی مردم از عملکرد خادمان خود و امیدافزایی در استان باشیم
مایلی رستمی تاکید کرد: من در اوایل کار خود تصور می‌کردم انتشار خبری و رسانه‌ای کردن طرح‌ها و پروژه‌ها نوعی خودنمایی و تظاهر است اما بعد متوجه شدم این حق مردم است که بدانند مدیران و کارکنان دستگاه‌ها در جایگاهی که مشغولند، چه کردند و چه می‌کنند و هر مدیری باید یک پیوست رسانه‌ای ویژه داشته باشد.
وی ادامه داد: بجز «بلده» و «گزنک»، همه ۶۳ شهر استان صددرصد گازرسانی شدند و براین اساس باید گفت: حدود ۹/۹۹ درصد از خانوارهای شهری از گاز بهره‌مند هستند و من باید از همه مدیران پیشین قدردانی کنم که در رسیدن ما به این نقطه موثر بودند هرچند در برخی دولت‌ها کارها تندتر و در برخی دولت‌ها، امور کند پیش می‌رفت.
مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین گفت: از ۲۹۸۸ روستای استان که قابلیت گازرسانی داشتند و ما برابر قانون الزام داشتیم به این مناطق گاز برسانیم،
۲۵۰۲ روستا پیش از آغاز فعالیت دولت سیزدهم گازرسانی شدند و در دولت سیزدهم گازرسانی به ۱۷۷ روستا را در دست اقدام گرفتیم.
وی افزود: در هفته دولت ۸ پروژه مهم کلنگ‌زنی خواهند شد که اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها صرف شد و همه این ۸ پروژه بزرگ در این دولت آغاز شد و همه پیمانکاران در کمترین زمان به پول خود رسیدند و تا امروز هیچ پیمانکاری از دریافتی خود شکایتی نداشته است و عملیات اجرایی طرح‌ها نیز در همین هفته دولت آغاز خواهند شد.
مایلی رستمی همچنین گفت: حدود صد میلیارد در سال جاری برای مقاوم‌سازی محورها هزینه کردیم تا در مسیر گازرسانی به روستاهایی که در مناطق مرتفع کوهستانی قرار دارند، رانش و تخریب نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: ۵۶ روستا در هفته دولت با هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان از نعمت گاز بهره‌مند شدند و در همین هفته دولت افتتاح خواهند شد و این کار ارزشمندی است چون هر خانوار روستایی که از گاز بهره‌مند می‌شود در حقیقت از قطع تعداد زیادی درخت در سال جلوگیری به‌عمل می‌آید.
وی افزود: عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۷ روستای منطقه شش رودبار هم با تخلّف پیمانکار و ورود دادستان، متوقف شد و افتتاحیه این پروژه با دو ماه تاخیر صورت می‌گیرد، البته ما با دادستان هم مذاکراتی داشتیم و پیگیر هستیم که کار زودتر آغاز شود و تخلّف پیمانکار موجب نشود مردم از حق خود باز بمانند.
مایلی رستمی همچنین از از استاندار مازندران و معاون عمرانی استاندار تشکر کرد و گفت: جناب «حسینی‌پور» در صدور مجوزها نهایت همکاری را با ما دارند و حتی شخصاً ورود پیدا می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن مجوزها صادر و کار اجرا شود.

برنامه داریم تا پایان ۱۴۰۲ تقریبا همه روستاهای استان از نعمت گاز بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به این‌که برنامه دارند تا پایان ۱۴۰۲ همه روستاهای واجد شرایط، دسترسی به گاز در منازل خود داشته باشند، گفت: در خصوص دریافت مطالبات شرکت گاز تلاش داریم از شرکت‌ها و تولیدکنندگانی که بدهکاری دارند، مطالبات خود را دریافت کنیم اما گاهی موضوع حمایت از تولید موجب می‌شود ما با این مجموعه‌های تولیدی مدارا کنیم و همین موجب می‌شود معوقات ما افزایش یابد.
وی ادامه داد: کار شرکت گاز فقط گازرسانی نیست و نگهداری از ایستگاه‌ها و بررسی خطوط و تعویض مسیرهای فرسوده و بسیاری از موارد مشابه نیز ماموریت شرکت گاز است که هزینه بسیاری دارد و با توجه به این حقیقت که هر ساله به مشترکان گاز استان اضافه می‌شود و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه به سمت بهینه‌سازی مصرف
گاز برویم.