سید محمد حسینی پور در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران افزود: طرح مولد سازی از فروش اموال و املاک دستگاه های دولتی بدون هیچ گونه تعارفی عملیاتی می شود؛ زمین هایی که ۳۰ تا ۳۵ سال متروکه افتاده است. مجوز داریم تا برای مولد سازی املاک دولتی به نفع مردم استان کار کنیم. وی […]

سید محمد حسینی پور در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران افزود: طرح مولد سازی از فروش اموال و املاک دستگاه های دولتی بدون هیچ گونه تعارفی عملیاتی می شود؛ زمین هایی که ۳۰ تا ۳۵ سال متروکه افتاده است. مجوز داریم تا برای مولد سازی املاک دولتی به نفع مردم استان کار کنیم.

وی ادامه داد: طبق برنامه از فروش اموال و مولد سازی زمین، زیر ساخت ها استان را توسعه می دهیم.، با توجه به وجود زمین های دولتی که در اختیار وزارتخانه ها در استان های شمالی به خصوص در مازندران  وجود دارد، مجوز کلی گرفته شده است و به زودی اجرایی می شود.

وی به فعالیت کارگروه استانداری مازندران برای شناسایی املاک دولتی و چگونگی مولد سازی آن اشاره  کرد و بیان داشت: همه دستگاه‌های دولتی باید  مشارکت کنند، در حال حاضر برای حمایت از نخبگان و افرادی که سرپناه و فضایی برای کارهای دانش بنیان ندارند با هدف  تقویت علم و فناوری از این زمین های دولتی بهره‌گیری می شود. امروز جوانانی که در حوزه دانش بنیان هستند ، با مشکل کمبود زمین مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این جلسه واگذاری حدود سه هزار متر مربع زمین جهاد کشاورزی بابل به پارک علم و فناوری مازندران برای ایجاد شرکت های دانش بنیان تصویب شد؛ همچنین واگذاری ساختمی مساحت حدود ۹۰۰ متر مربع متعلق به بانک سپه در بابلسر برای برای آماده سازی موزه گردشگری این شهرستان به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از دیگر مصوبات بود.

استاندار مازندران تاکید کرد  که اگر دستگاهی برای املاک افتاده و متروکه اقدامی بر اساس طرح های توسعه ای انجام ندهد، به راحتی برای طرح های توسعه ای دیگر دستگاه ها مصادره می شود.

حسینی پور بیان داشت: مجموعه اراضی دولتی باید مولد سازی شود، استانداری با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اقتصا دارایی در حال شناسایی این املاک است،

توانمندی اقتصاد در روستاهای مازندران

استاندار مازندران به اهمیت حفظ و حراست از زمین های کشاورزی در روستاهای  استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر این که دستگاه‌های نظارتی در این خصوص پای کار هستند، رسانه ها و مردم نیز می توانند هر گونه زمین خواری و یا تغییر کاربری  و یا سوء استفاده از زمین ها در بافت روستایی را اطلاع بدهند.

حسینی پور به حساسیت ها و نظارت ها بر اجرای صحیح طرح های هادی روستایی با هدف توانمندی اقتصاد در روستاهای مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: باید آنقدر روستاها را به لحاظ رونق اقتصادی توسعه بدهیم تا شاهد بازگشت فرزندان روستاییان باشیم.

نهایی شدن ساخت پنج شهرک مسکونی جدید در مازندران 

نماینده عالی دولت در مازندران  از نهایی شدن پنج پهنه ساخت شهرک مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با ظرفیت ۳۹هزار و ۱۰۰ واحد خبر داد و گفت: با توجه  به اهمیت ساخت مسکن ارزان تامین زمین های دولتی برای اجرای این طرح بسیار مهم است و در این راستا ساخت شهرک های مسکونی در پنج نقطه با تامین حدود ۴۰۰هکتار نهایی شد.

وی بر لزوم بازسازی و ترمیم بافت های فرسوده شهرهای مازندران اشاره کرد و بیان داشت:  همسو با رویکرد اجرای طرح  نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم با استفاده از  وام های مسکن اصلاح بافت های فرسوده به ویژه در شهرهای بابل و ساری عملیاتی می شود.

وی از رونق ساخت و ساز های مسکونی انبوه توسط یک شرکت خارجی با جدیدترین امکانات و زیر ساخت ها در مازندران خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم مسکن استیجاری ارزان قیمت از طریق شرکت های بزرگ ساخت و ساز ایجاد کنیم تا با انبوه سازی زیاد عرضه و تقاضا در مسکن به تعادل برسد باید از  رشد بی رویه اجاره مسکن جلوگیری کنیم .