معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، در ارتباط با اقدامات انجام شده برای اعزام کاروان‌های مازندران به مراسم معنوی اربعین، اظهار کرد: امروز ۴۰ اتوبوس از شهرستان‌های مختلف استان جهت اعزام کاروان زائران پیاده‌روی اربعین به مرز مهران به صورت کاملا رایگان در حال انجام است که این اقدام برای نخستین‌بار در سطح کشور صورت می‌گیرد. […]

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، در ارتباط با اقدامات انجام شده برای اعزام کاروان‌های مازندران به مراسم معنوی اربعین، اظهار کرد: امروز ۴۰ اتوبوس از شهرستان‌های مختلف استان جهت اعزام کاروان زائران پیاده‌روی اربعین به مرز مهران به صورت کاملا رایگان در حال انجام است که این اقدام برای نخستین‌بار در سطح کشور صورت می‌گیرد.
روح الله سلگی افزود: حدود ۱۷ اتوبوس در منطقه غرب استان با محوریت شهرستان چالوس و مابقی حدود ۲۳ اتوبوس در مرکز استان همراه با مراسمات شایسته به کشور عراق اعزام خواهند شد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در سه خروجی استان یعنی سوادکوه، آمل و چالوس، ایستگاه‌های صلواتی ایجاد کردیم که از زائران بومی و عبوری سایر استان‌های همجوار، پذیرایی خواهند کرد.
سلگی از ثبت بیش از ۹۰ هزار مازندرانی برای حضور در مراسم معنوی اربعین خبر داد و گفت: همه تلاش ما این است که مقدمات حضور زائران به صورت مناسب فراهم شود.
وی متذکر شد: ما امسال با برنامه ریزی انجام شده بنا را بر آن گذاشتیم که به جای اینکه مراسم اربعین صرفا در مقصد انجام شود، یک حرکت نمادین را در مبدا آغاز کنیم که تبلور قدرت نرم عالم تشیع است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، یادآور شد: مازندران دیار علویان است که زنجیره ارادت مردمان این دیار به بیش از ۱۲۰۰ سال باز می‌گردد و امروز این تبلور با اعزام زائران مازندرانی به مراسم اربعین، مستحکم‌تر و با بصیرت‌تر از گذشته، همچنان ادامه دارد.