فرماندار رشت نظارت بر فعالیت ضایعات فروشی‌ها و تشدید فشار برای شناسایی و دستگیری مالخرها را از دیگر اقدامات موثر در کاهش آمار جرایم سرقت برشمرد. حمیدرضا امام‌پناهی اظهار کرد: برای مقابله موثر با پدیده سرقت باید زمینه‌های وقوع جرم را از میان برد. وی افزایش گشت‌ دستگاه‌های متولی، تامین روشنایی معابر، افزایش تدابیر حفاظتی […]

فرماندار رشت نظارت بر فعالیت ضایعات فروشی‌ها و تشدید فشار برای شناسایی و دستگیری مالخرها را از دیگر اقدامات موثر در کاهش آمار جرایم سرقت برشمرد.
حمیدرضا امام‌پناهی اظهار کرد: برای مقابله موثر با پدیده سرقت باید زمینه‌های وقوع جرم را از میان برد.
وی افزایش گشت‌ دستگاه‌های متولی، تامین روشنایی معابر، افزایش تدابیر حفاظتی و مراقبتی، جمع آوری معتادین متجاهر و برخورد با مال خرها را از جمله موارد مهم در ناامن نمودن محیط برای سارقان دانست.
نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان اینکه با اجرای اقدامات پیشگیرانه ضمن کاهش امکان وقوع سرقت، از اتلاف منابع و تحمیل بار مالی برای تجهیز دوباره اماکن جلوگیری خواهد شد، تاکید کرد: تمامی ادارات بخصوص دستگاه‌هایی که بیشترین خسارت را از ناحیه اعمال مجرمانه سارقین متحمل می‌شوند مانند مخابرات، برق، آبفا آب منطقه‌ای، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت نسبت به افزایش تدابیر حفاظتی و پیشگیرانه در برابر سرقت اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه مسئولیت بخش بزرگی از سرقت‌ها متوجه معتادین متجاهر می‌باشد، گفت: راه‌اندازی مراکز ماده ۱۶ نگهداری از معتادین، تاثیر کاهشی قابل ملاحظه‌ای در آمار جرایم سرقت شهرستان خواهد داشت.
امام پناهی با اشاره به استفاده و بکارگیری از برخی اماکن و تجهیزات در زمان‌های خاصی از سال مانند چاه‌های آب و ایستگاه پمپاژ در فصل زراعی و تحمیل هزینه‌های چند باره و مکرر در ابتدای هر سال زراعی برای تجهیز و جایگزینی اموال به سرقت رفته، خاطرنشان کرد: دهیاران در هماهنگی با دستگاه مرتبط، در زمینه حفاظت از تاسیسات مذکور و جلوگیری از تجهیزات آبرسانی اراضی شالیزاری تمهیدات لازم را فراهم نمایند.
فرماندار رشت با اعلام اینکه به کارگیری سامانه اعلام خطر (مهاد) برای اماکن با کاربری‌های گوناگون تجاری، مسکونی، اداری و درمانی که نیاز به محافظت دارند مفید می‌باشد؛ نظارت بر فعالیت ضایعات فروشی‌ها و تشدید فشار برای شناسایی و دستگیری مالخرها را از دیگر اقدامات موثر در کاهش آمار جرایم سرقت برشمرد.