مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه رشد مصرف برق در استان از ۱۳.۵ درصد سال گذشته به ۲ درصد رسیده است، گفت: همکاری مشترکان برق گیلان مانع از اعمال خاموشی ها شده است. محمدتقی مهدی زاده با اشاره به افزایش دمای هوا و اوج مصرف برق در سطح کشور و استان […]

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه رشد مصرف برق در استان از ۱۳.۵ درصد سال گذشته به ۲ درصد رسیده است، گفت: همکاری مشترکان برق گیلان مانع از اعمال خاموشی ها شده است.

محمدتقی مهدی زاده با اشاره به افزایش دمای هوا و اوج مصرف برق در سطح کشور و استان گیلان، اظهار کرد: استان گیلان دارای بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک وجود دارد. وی با بیان اینکه روز دوشنبه میزان مصرف برق در استان گیلان به حدود هزار و ۶۰۰ مگاوات نزدیک شد، افزود: با توجه به اینکه به اوج گرما در استان نرسیده ایم اقدامات لازم برای مصرف بهینه در سطح استان در همه بخش‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه برنامه مدیریت بار این شرکت هم مشترک محور و هم برنامه محور بود، تصریح کرد: در سایه همه برنامه ریزی همکاری و مشارکت شهروندان برای گذر از پیک بار و جلوگیری از خاموشی‌ها بسیار عالی بوده است.

مهدی زاده همچنین ادامه داد: این موضوع سبب شده تا با وجود اینکه در سال گذشته برنامه خاموشی‌ها از اردیبهشت ماه اجرایی شده بود امسال شاهد بروز خاموشی‌های برنامه ریزی نباشیم.

وی با تأکید بر لزوم ادامه مشارکت شهروندان، صنایع و دستگاه‌های اجرایی به برخی موارد که سبب کاهش و مدیریت مصرف برق می‌شود نیز اشاره و اضافه کرد: شهروندان باید اقدامات کوچکی می‌توانند هم مصرف بهینه داشته باشند و هم از نظر اقتصادی دچار مشکل نشوند. مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه باید در استفاده از وسایل برقی پرمصرف در زمان اوج و پیک مصرف جدا خودداری شود، افزود: همچنین شهروندان با خاموش کردن ۱۵ دقیقه وسایل سرمایشی خود در اوج مصرف هم به افزایش عمر وسیله خود کمک کرده و هم از خاموشی‌ها و پرداخت هزینه‌های بالا جدا خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه رشد مصرف از شروع فصل گرما در مقایسه با ماه‌های قبل در گیلان از ۱۳.۵ درصد در سال گذشته به ۲ درصد در امسال رسیده است، گفت: تغییر ساعات کار ادارات روزانه حدود ۷ مگاوات در مصرف برق استان صرفه جویی شده است.

مهدی زاده با اشاره به اینکه با توجه به همکاری خوب مشترکان گیلانی تا حدود ۱۰ روز آینده قطعی برق نخواهیم داشت، در صورت ادامه این همکاری و برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان شهریور هم از خاموشی برق خبری نیست.