معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، از برگزاری ۱۰۵۱ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس توسط سپاه قدس استان خبر داد و گفت: نمایشگاه رزمی – فرهنگی هفته دفاع مقدس برگزار می شود. سرهنگ احمدرضا منشوری با اشاره به ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس ۱۴۰۱ با شعار «ما مقاوم هستیم»، اظهار کرد: برای اجرای برنامه های […]

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، از برگزاری ۱۰۵۱ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس توسط سپاه قدس استان خبر داد و گفت: نمایشگاه رزمی – فرهنگی هفته دفاع مقدس برگزار می شود.
سرهنگ احمدرضا منشوری با اشاره به ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس ۱۴۰۱ با شعار «ما مقاوم هستیم»، اظهار کرد: برای اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس کمیته های هشت گانه عملیات و رزمایش، نیروی انسانی، رژه، فرهنگی – هنری، جامعه زنان، رسانه و روابط عمومی، ورزش و جوانان و اقشار و متخصصین را تشکیل دادیم.
وی با بیان اینکه برنامه های محتوایی در کمیته جامعه زنان، رژه اقتدار در کمیته نیروی انسانی، عملیات رزمی و نظامی در کمیته عملیات و رزمایش و… برگزار خواهد شد، عنوان کرد: روزشمار هفته دفاع مقدس تحت عناوین «پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت»، «معنویت، زنان، خانواده و سلامت»، «ولایتمداری، جوانان، علم و دانش پژوهی»، «شهیدان، جانبازان، آزادگان؛ صلابت و فخرآفرینی»، «دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی، اصناف، سربازان»، «وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی، استکبارستیزی»، «نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، روحانیت، عشایر و پیش مرگان کرد مسلمان» و «فرماندهان؛ عزتمداران و حماسه آفرینان» خواهد بود.
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به همراهی جنگ با خرابی و آوارگی و درماندگی، تصریح کرد: جنگ با همه این خصوصیات تهدیدزا و ویرانگر می تواند با شاخصه هایی تبدیل به فرصت شود که در هشت سال دفاع مقدس این فرصت های گرانبها را به دست آوردیم.
منشوری، خودباوری، اعتماد به خویشتن و اعتقاد به «ما می توانیم» را از مهمترین ویژگی های دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: ملت ایران و گیلان مقاوم بودن خود را در طول تاریخ اثبات کرده اند، اما این قوی بودن شاخصه هایی دارد و فقط به فراوانی ابزار و تجهیزات نیست، بلکه ما قوی بودن را در معنویت و قرب الهی و ولایت پذیری و وحدت و همبستگی جوامع اسلامی معنا کردیم.
وی آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» را مصداق مقاوم بودن ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: ملت ایران آماده مقابله با جهانخواران و قطع چنگال آنان از گلوی ملت های مظلوم و ستم دیده است.
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ملت ایران مانند کوه با صلابت ایستاده اند و مانند رودخانه ای عظیم جاری هستند، اما همچون دریا بر دشمنان می خروشند، خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس ما را مانند شمشیر فولادین در مقابل دشمنان قرار داده است.
وی با اشاره به نقش آحاد ملت ایران در حماسه های دفاع مقدس، عنوان کرد: رزمندگان گیلانی با وجود فاصله از مرزها خودشان را به جبهه های جنوب و غرب کشور رساندند تا با دشمنان مقابله کنند.
منشوری از برگزاری ۱۰۵۱ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس توسط سپاه قدس استان خبر داد و عنوان کرد: دیدار وبیناری رزمندگان و پیشکسوتان با رهبر انقلاب در سالن شهدای ناجای رشت، برگزاری رزه نیروهای مسلح، گلباران مزار شهدا در سطح استان، افتتاح نمایشگاه رزمی – فرهنگی هفته دفاع مقدس، بازسازی عملیات کربلای ۲، برگزاری ۱۰۰ یادواره «آبروی محله» در سطح استان، برگزاری پویش «سلیمانی ها» با هدف توزیع لوازم التحریر در مدارس هدف، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در سطح، برگزاری همایش «زنان و دفاع مقدس» و… از جمله این برنامه هاست.
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از برگزاری جام های ورزشی، ویزیت رایگان، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، بزرگداشت مقام سرباز و تهیه و توزیع بسته های معیشتی خبر داد و گفت: از ۴۳۸ مسابقه ورزشی، ۱۲۳ برنامه ورزشی ویژه بانوان است.