آمل- مهدی غلامی بن بست کامل ترافیک پایان هفته و تعطیلات مناسبتی درحد فاصل ورودی چلاو در پارک جنگلی میرازکوچک خان آمل درجاده هراز در یک دهه اخیر به چالش جدی وگلایه همیشگی مسافران عبوری وروستاییان بومی این شهرستان درگذر ازاین جاده پرتردد تبدیل شده است. اعمال محدویت های تردد از سوی مرکزکنترل راه های […]

آمل- مهدی غلامی

بن بست کامل ترافیک پایان هفته و تعطیلات مناسبتی درحد فاصل ورودی چلاو در پارک جنگلی میرازکوچک خان آمل درجاده هراز در یک دهه اخیر به چالش جدی وگلایه همیشگی مسافران عبوری وروستاییان بومی این شهرستان درگذر ازاین جاده پرتردد تبدیل شده است.

اعمال محدویت های تردد از سوی مرکزکنترل راه های کشوراز یک سو و دامنه دار شدن ترافیک درماه های گذشته به جای تعطیلات پایان هفته، حالا در روزهای عادی ومیانه هفته نیزکشیده شده واین وضعیت برای اهالی بومی ساکن درروستاهای واقع درمسیرجاده هراز چالش جدی ایجاد کرده و همزمان کامی مسافران را که نزدیکترین مسیرعبوری شمال به پایتخت را انتخاب می کنند، با توقف چند ساعته در ترافیک بیش از چند کیلومتری تلخ می کند.
محدوده این ترافیک درچند سال اخیر درمحدوده سد هراز در ۲۰ کیلومتری جنوب آمل واقع در مسیر جاده پرتردد هراز به عنوان چهارمین سد بزرگ خاکی ایران از سال ۱۳۸۹ در دست ساخت است، برمی گردد که تاکنون بیش از۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
بنا به گزارش دست اندرکاران این سد، با پایان ساخت سد مخزنی هراز حدود ۹ کیلومتر از جاده فعلی هراز به علت واقع شدن در وسط دریاچه سد پس از آبگیری به زیرآب خواهد رفت که برهمین اساس ساخت جاده جایگزین دربالادست سد به طول حدود ۱۱ کیلومتر از چند سال گذشته توسط وزارت نیرو و وزارت راه همزمان با ساخت سد وارد فاز اجرایی شد.
درسال های اخیر وبا توجه به روند فعالیت های عمرانی در سد هراز و حجم بالای تردد خودروهای عبوری از محل کارگاه سد، خطرات پیش بینی نشده را دوچندان کرده وبه همین علت به علت گره های کور ترافیکی دراین محدوده سد ایجاد می شد.
ترافیک‌های سنگین آخر هفته‌ها وتعطیلات بلند مدت برای شهروندان آملی و مسافران عبوری از جاده هراز دریک دهه گذشته باعث گلایه شدید شده به طوری که در چند مقطع باعث بسته شدن جاده توسط بومیان این روستا به علت نبود جاده جایگزین و تأخیر در بهره برداری از جاده در دست ساخت بالادست سد شده بود.
ترافیک چند کیلومتری حدفاصل قبل و بعد محدوده سد هراز درسال های اخیر به معضل جدی برای مسافران عبوری از این جاده و بومیان منطقه که گاه شاهد صف‌های چند ده کیلومتری بودند، حالا به روزهای میانی هفته نیز کشیده شده و بر مشکلات قبلی اهالی منطقه وکاربران دائمی این جاده اضافه کرده است.
شمار زیادی ازاین مسافران با بیان اینکه بخش زیادی ازوقت آنها درطول روز به واسطه ترافیک دائمی درمحدوده سد اتلاف می شود، از تاخیر چندساله درتکمیل جاده جایگزین به شدت انتقاد کردند.
علی حبیب نتاج افزود: متاسفانه در روزهای آخر هفته درمحدوده سدهراز از حدود کیلومتر۴۰ تا ورودی شهرآمل که درروزهای بدون ترافیک کمتر از ۴۰ دقیقه طی می شود، بیش از ۴ ساعت درترافیک هستیم. وی افزود: روند ساخت لاک پشتی سد و نیز تاخیر درساخت جاده جایگزین، زیبنده مردم شهرستان آمل وحتی مسافرانی که ازاین جاده تردد می کنند، نیست وانتظار هست که مسئولان استانی وملی برای برطرف شدن این مشکل اساسی مردم هرچه سریعتر چاره اندیشی کنند.

é ازابتدا باید جاده جایگزین سد ساخته می شد
درهمین حال نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی، ساخت سدمخزنی هراز را با توجه به ظرفیت تامین آب ۵ شهرستان مرکزی مازندران وتامین آب شرب یک میلیون مشترک دراین مناطق را حیاتی و دارای اهمیت خواند.
رضا حاجی پوردرپاسخ به ترافیک ایجاد شده درچند سال اخیر به واسطه ساخت سدهراز گفت، درزمان ساخت سد ، از همان ابتدا باید جاده جایگزین دربالادست سد ساخته وخیلی زودتر ازاین سالها برای عبور خودروها زیربار ترافیک می رفت.
وی افزود: البته تعهدی که وزارت نیرو برای ساخت جاده جایگزین دربالادست سد داده بود، متاسفانه درسالهای اخیر روند بسیار کندی داشته و وضعیت فعلی وگلایه های مردمی هم ناشی ازهمین تاخیراست.
نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی، به سختی کار درمسیرساخت جاده جایگزین به لحاظ قرارگیری درمنطقه جنگلی وکوهستانی با ارتفاع وشیب زیاد نیز اشاره کرد وگفت، کل طول مسیرجاده جایگزین سد ۱۱ کیلومتر است که قرار شده بود تا تکمیل شدن کامل سد به عنوان جاده جایگزین برای تردد خودروها استفاده شود.
حاجی پور تصریح کرد، متاسفانه اکنون وبه خصوص تعطیلات پایان هفته، ترافیک سنگین درحدفاصل تونل سد و دوراهی چلاو درهمین محدوده درصدرترافیک های سنگین گزارش های رسانه ها به خصوص شبکه های اجتماعی از تعلل چندساعته درترافیک چندکیلومتری قرار می گیرد.!
وی با بیان اینکه تاخیردر تکمیل این طرح عمرانی باعث افزایش هزینه های سنگین عمرانی و نیز انتقادهای دامنه دار مردم شهرستان ومسافران به علت کم کار وبی تفاوتی جلوه دادن ازسوی مسئولان را به همراه داشته است، تصریح کرد، پیمانکار این طرح درخواست اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان برای سال جاری وتکمیل مسیرهای باقیمانده جاده ۱۱ کیلومتری جاده جایگزین سد را داده که باید ازهمه ظرفیت های استانی وملی برای اختصاص وجذب کامل آن تلاش شود.

é پیگیراعتبارهای سفر رییس جمهوری برای تکمیل سدهراز
نماینده مردم شهرستان آمل همچنین ازپیش بینی ردیف اعتباری حدود ۲هزار میلیارد تومان برای تکمیل سدمخزنی هراز دراین شهرستان براساس مصوبه سفر اسفندماه سال گذشته رییس جمهوری به مازندران خبر داد وگفت، مقرر شده بود که این اعتبار از طریق ماده ۵۶ که با مشارکت چند بانک صورت می گیرد ، اختصاص داده شود. وی اضافه کرد، جلسه ای نیز چندی قبل با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیراقتصاد ودارایی ومدیران عامل بانک های کشور برگزار و تفاهم نامه همکاری بانک ها برای تامین حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومانی توسط هر بانک تامین اعتبارو اختصاص داده شود. نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی، این مصوبه سفر هیات دولت به مازندران برای تکمیل سدهزار وتکمیل طرح های زیرساختی این سد امیدبخش و دلگرم کننده دانست.

é جاده فعلی، قابلیت تردد درشرایط اضطرار را دارد
حاجی پور با طرح این پرسش که آیا درصورت وقوع حوادث پیش بینی نشده ازقبیل سیل، رانش کوه درمسیراصلی جاده هراز دراین محدوده، باید ازمسیرهای جدید ساختگی استفاده کرد، گفت: درحال حاضر این جاده جایگزین درحال ساخت، شرایط عبور خودروهای سواری را با رعایت امینی حداقلی دارد واین مهم با همکاری وتعامل بیشتر از سوی ستاد مدیریت بحران کشور، پلیس راه، شورای تامین استان وکشور خودروها را عبور داد.

é کمبود اعتبار وتخصیص دیرهنگام علت تاخیر درساخت جاده جایگزین سد
درهمین حال مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران هم درگفت وگو با خبرنگارما ، با بیان اینکه جاده جایگزین سد به طول ۱۱ کیلومتر در دو لاین رفت وبرگشت درحال ساخت است، کمبود اعتبار واختصاص دیرهنگام واندک برای ساخت سد وجاده جایگزین را از دلایل مهم تاخیر دراین طرح کلان مهم استانی بیان کرد.
محمد ابراهیم یخکشی گفت، درحال حاضر کل این مسیر حدود ۳۰ درصد پیشرفت کاری دارد وبرنامه ها از قبل براین بوده که حداقل ۴ کیلومتر از کل مسیر۱۱ کیلومتری در محدوده سد با اولویت اجرا شده و برای کاهش بار ترافیک این محدوده و عبور دادن خودروها منوط به موافقت شورای ترافیک وایمنی راه های کشور است، که اگر این شورا تایید خود را اعلام کند، تاکمتر از یک ماه آینده شرایط برای عبور حداقل یک لاین ازاین مسیر برای تردد فراهم وتحویل داده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه کاهش ویا حذف ترافیک در محدوده قبل وبعد از سد هراز، منوط به اختصاص اعتبار پیش بینی شده برای سال ۱۴۰۱ است ، تصریح کرد، برای سال ۱۴۰۱ برای سد هراز ازچند منابع مهم پیش بینی تامین اعتبار شده که حدود ۵۰ میلیارد تومان از محل بودجه عمومی است که درپیوست بودجه پیش بینی شده است.

é تکمیل ساخت سد هراز تا پایان دولت سیزدهم
مدیرعامل شرکت آب منطقه مازندران افزود: همچنین ۲۵۰ میلیارد تومان از محل تهاترنفت و ۲۵۰ میلیاردتومان نیز ازمحل مشارکت وسرمایه گذاری بانک ها درساخت سد هراز پیش بینی تامین اعتبار درسال ۱۴۰۲ شده است.
یخکشی با بیان اینکه امسال درخواست حدود هزار میلیارد تومان اعتبار ازمنابع بانکی وبودجه عمومی سایرمنابع امسال برای سدهراز وشبکه های جانبی آن درخواست شده که با ۹۰۰ میلیارد تومان آن موافقت شده است، گفت، تکمیل سدمخزنی هراز با توجه به حجم بالای ذخیره آب وتامین آب ۵ شهرستان مرکزی مازندران برای دولت مهم است و برابر برنامه اعلام شده حداقل تا ۳ سال آینده وپایان دولت سیزدهم باید بهره برداری شود.

é ایمنی جاده، شرط پلیس برای تردد
فرمانده انتظامی مازندران چند ماه قبل نیز ، درخصوص عدم امکان تردد وسایط نقلیه درمسیرتکمیل شده جاده جایگزین بالادست سدهرازآمل گفت، اولویت اصلی پلیس ایجاد امنیت، آرامش و آسایش در جاده همراه با استانداردهای حداقلی برای تردد ایمن برای کاربران جاده است.
سردارمرتضی میرزایی افزود: هرچند با تردد در جاده جایگزین سد درشرایط فعلی به کاهش ترافیک می‌انجامد، اما این جاده باید استاندارد وموارد ایمنی آن کامل رعایت و مشکلاتی ناشی از شیب تند، علائم هشداردهنده ترافیکی، خط کشی و نورکافی درداخل تونل ها وموارد افزایش ایمنی درجاده مورد نظرفراهم تا تردد آن با نظر کمیسیون ایمنی راه های استان داده شود.
سد مخزنی هراز درکیلومتر۲۲ جنوب شهرآمل بر روی رودخانه ای با همین نام ازسال ۱۳۸۹ در حال ساخت است.
این سد به عنوان چهارمین سد از نوع خاکی با هسته رسی درکشور است که طول تاج آن۱۵۰ متر ارتفاع به عرض ۳۷۳ متر است وهم اکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
با افتتاح این سدمخزنی ظرفیت نهایی وتکمیل حدود ۶۵۰ میلیون مترمکعب درسال را دارد، به تنهایی ۱۴ درصد مهارآب های سطحی مازندران را ارتقآء خواهد داد، آب شرب مورد نیاز حدود یک میلیون مشترک ۵ شهرستان مرکزی مازندران تامین وکم آبی حدود ۱۰۰هزارهکتار شالیزار این مناطق را آبیاری برطرف خواهد کرد.