رییس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان از برگزاری مرحله پایانی چهل و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در روزهای هفتم و هشتم شهریور خبر داد. حجت‌الاسلام ابوالفضل کوهساریان اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی برگزار کننده مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۱ […]

رییس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان از برگزاری مرحله پایانی چهل و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در روزهای هفتم و هشتم شهریور خبر داد.
حجت‌الاسلام ابوالفضل کوهساریان اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی برگزار کننده مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۱ برای چهل و پنجمین سال متوالی اقدام به برگزاری مسابقات قرآن کرده است.
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: بیش از ۶۰۰ نفر از برادران و خواهران بالای ۱۸ سال در رشته‌های حفظ پنج، ۱۰ و۲۰ جز و کل قرآن کریم، رشته ترتیل، قرائت، دعا، اذان، همخوانی و همسرایی قرآن کریم باهم به رقابت می‌پردازند.
وی افزود: شرکت کنندگان در سه رشته معارف، رشته صحیفه سجادیه نهج‌البلاغه و تفسیر عمومی قرآن کریم با هم رقابت کردند.
کوهساریان ادامه داد: مسابقات مرحله شهرستانی در منطقه شرق استان گلستان در تیرماه امسال در حرم مطهر یحیی بن زید (ع) و در غرب استان هم مسابقات در شهر کردکوی برگزار و نفرات برتر منطقه غرب به مرحله استانی راه پیدا کردند.
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: مرحله استانی این دوره از مسابقات برادران، در روز دوشنبه (هفتم شهریور ۱۴۰۱) در حرم مطهر امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزار می‌شود و ۷۰ نفر از برادران با هم رقابت خواهند کرد.
کوهساریان اضافه کرد: مرحله استانی مسابقات خواهران هم در روز هشتم شهریور ۱۴۰۱ در حرم مطهر امامزاده عبدالله گرگان برگزار می‌شود و ۷۰ نفر از خواهران در این مرحله با هم به رقابت می‌پردازند.
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه نفرات برتر مرحله استانی به مسابقات کشوری جمهوری‌اسلامی ایران راه خواهند یافت، گفت: در بخش داوری مسابقات استانی تلاش کردیم تا از داوران برجسته که تلفیقی از داوران بومی و غیربومی هستند، استفاده کنیم.
کوهساریان افزود: یک داور از گلستان، سه داور از مازندران و یک داور از تهران مسابقات برادران و دو داور از مازندران یک داور از گلستان یک داور از سمنان و یک داور از استان تهران مسابقات خواهران را داوری خواهند کرد.