رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: در اربعین امسال ۲هزارو ۵۰۰ نفر در ۳۵ موکب از استان در طول مسیر خدمات لازم را به عزاداران حسینی ارائه می کنند. محمد حسن اصغری زمان آغاز فعالیت این موکب را ۱۵ روز مانده به اربعین حسینی اعلام کرد و افزود: موکب های مازندران از مرز مهران […]

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت: در اربعین امسال ۲هزارو ۵۰۰ نفر در ۳۵ موکب از استان در طول مسیر خدمات لازم را به عزاداران حسینی ارائه می کنند.
محمد حسن اصغری زمان آغاز فعالیت این موکب را ۱۵ روز مانده به اربعین حسینی اعلام کرد و افزود: موکب های مازندران از مرز مهران در مکان های مورد نظر مستقر می شوند که شامل سه راه کوک ، مسیر نجف تا کربلا ، سامرا و کربلا است.
وی اضافه کرد: بیشترین تعداد موکب ها در کربلا مستقر می شود که شامل ۱۵ موکب است ،با توجه به حجم زیاد و یکپارچه عزاداران در این شهر نیاز است موکب های بیشتری در کربلا مستقر شوند.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت : بمنظور ارائه خدمات مطلوب به عزاداران اربعین حسینی سعی شده از نیروهای خدمات رسان بیشتری در این موکب ها استفاده شود و در همین راستان دو هزار و ۵۰۰ نفر در موکب های مازندران در این مدت خدمات دهی خواهند کرد .
وی اقداماتی که موکب ها در این ایام انجام می دهند را شامل اسکان ، تغذیه ، درمان و خدمات عنوان کرد و گفت : تمامی خدماتی که در این موکب ها به عزاداران ارائه می شود رایگان است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران همچنین از فعالیت چشمگیر خیران برای بازسازی در عتبات عالیات خبر داد و افزود : در پنج ماهه امسال خیران برای کمک به ساخت و ساز در این مناطق ۴۰ میلیارد ریال کمک کردند.
وی گفت: این میزان کمک خیران به نسبت سال گذشته رشد دو برابری داشته است ؛ خیران مازندران سال گذشته ۲۰ میلیارد ریال برای این منظور کمک کرده اند .
اصغری افزود: در حال حاضر با کمک های جمع آوری شده از مردم مازندران بازسازی حرم حضرت زینب (س) و امام حسن (ع) در حال انجام است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با اشاره به اینکه افزایش زائران اربعین حسینی در سال جاری نسبت به سال‌های قبل پیش‌بینی شده است ،گفت: فراهم شدن زیرساخت‌های خدمات‌رسانی و برقراری امنیت پایدار و توجه به موارد بهداشتی در اولویت قرار گرفته است.
وی همچنین از زائران اربعین حسینی خواست تا نکات بهداشتی کرونایی را رعایت کرده و دُز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.