تامین۲ هزار سری جهیزیه ، تعمیر و بهسازی یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی،تخصیص ۳۴۵ میلیارد تومان برای اشتغال ،اجرای شبکه گازرسانی به منازل با پنج میلیارد تومان وتامین وسایل گرمایشی برای یکهزار و ۵۰۰ خانوار ازمصوبات سفر دولت در حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره ) مازندران عملیاتی شده است. مدیر […]

تامین۲ هزار سری جهیزیه ، تعمیر و بهسازی یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی،تخصیص ۳۴۵ میلیارد تومان برای اشتغال ،اجرای شبکه گازرسانی به منازل با پنج میلیارد تومان وتامین وسایل گرمایشی برای یکهزار و ۵۰۰ خانوار ازمصوبات سفر دولت در حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی ( ره ) مازندران عملیاتی شده است.
مدیر کل کمیته امام خمینی (ره) مازندران گفت: یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به مازندران در حوزه فعالیت این اداره کل ، تامین ۲ هزار سری جهیزیه مددجویان زیر پوشش این نهاد ظرف مدت پارسال و امسال است که سال گذشته یکهزار و ۸۱۸ فقره جهیزیه و هدیه داماد به مبلغ ۲۶۵ میلیارد ریال و در سه ماهه امسال ۳۳۱ فقره هدیه داماد و جهیزیه به نوعروسان با بیش از ۱۱۵ میلیارد ریال پرداخت شد . حجت الاسلام بشیر عالیشاه افزود :تخصیص ۳۴۵ میلیارد تومان از محل منابع تسیهلات تبصره ۱۶ قانون بودجه برای اشتغال مددجویان و نیازمندان در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بود که از این میزان کلیه اعتبارات سال گذشته جذب شد و از محل اعتبارات سال جاری سایر متقاضیان که واجد شرایط وام اشتغال هستند برابر ضوابط در حال کارسازی هستند .
وی ادامه داد : تعمیر و بازسازی یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان این نهاد در قالب ایجاد حمام و سرویس بهداشتی از جمله این مصوبات است که تاکنون بیش از ۳۰۰ واحد مسکونی تعمیرات و بهسازی آنها انجام شد و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد .
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران از مصوبه اختصاص پنج میلیارد تومان برای رسیدگی به درخواست های مردمی که توسط سازمان برنامه و بودجه در دو سال اخیر انجام می شود به عنوان بخش دیگری از رهاورد سفر رئیس جمهور عنوان کرد و گفت : در حال حاضر گزارش های مددکاران در حال بررسی است و در انتظار ارسال اعتبار از سوی این سازمان هستیم .
وی افزود :اجرای شبکه گازرسانی منازل مددجویان با اختصاص پنج میلیارد تومان ازدیگر مصوبه سفر استانی دولت سیزدهم به مازندران است که ۲۳۳ خانوار گازرسانی شده است .
به گفته حجت الاسلام عالیشاه از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز مسکن مددجویان ،پارسال هفت و نیم میلیارد تومان اختصاص یافت و صرف انجام این مراحل کاری شده است .
وی همچنین از تامین وسایل گرمایشی برای یکهزار و ۵۰۰ خانوار مددجو نیز به عنوان مصوبه رئیس جمهور برای ارائه خدمات مطلوب تر به مددجویان نام برد و گفت : تاکنون یکهزار و ۵۰۶ وسیله گرمایشی به ارزش ۲۳ میلیارد ریال شامل بخاری گازی و آبگرمکن به تعداد ۲ و ۶۶۶ دستگاه با بیش از ۴۸ میلیارد ریال توزیع شد . حجت الاسلام عالیشاه تامین وسایل ضروری زندگی برای یکهزار خانوار زیر پوشش این نهاد را اقدام دیگر دولت برای گره گشایی از مشکلات مددجویان این استان برشمرد و افزود : ۲ هزار و ۴۲۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۱۸۱ میلیارد ریال به این خانواده ها تحویل داده شد که این وسایل شامل کولر گازی ، پنکه ، لباسشویی ، تلویزیون ، فرش ، اجاق گاز ، یخچال و جاروبرقی است .
کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران ۸۳ هزار خانوار را زیرپوشش دارد که از این تعداد حدود ۶۸ هزار خانوار معیشت بگیر هستند.