به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، مامورین مستقل در شهرستان بندرترکمن در غرب این استان موفق به کشف ۱۵ فقره سرقت کابل‌های برق در این شهرستان شدند. فرمانده انتظامی بندرترکمن در این خصوص گفت: پس از وقوع چند فقره سرقت کابل برق در این حوزه انتظامی، پیگیری موضوع در دستور کار […]

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، مامورین مستقل در شهرستان بندرترکمن در غرب این استان موفق به کشف ۱۵ فقره سرقت کابل‌های برق در این شهرستان شدند.

فرمانده انتظامی بندرترکمن در این خصوص گفت: پس از وقوع چند فقره سرقت کابل برق در این حوزه انتظامی، پیگیری موضوع در دستور کار همکاران ما در پلیس تخصصی مبارزه با سرقت قرار گرفت.

سرهنگ محمدعلی کریمی در این خصوص اظهارداشت: ماموران پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات اولیه و بررسی شواهد موجود، موفق شدند متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر کنند.

وی افزود: متهم در تحقیقات فنی پلیس به ۱۵ فقره سرقت کابل برق در سطح شهرستان ترکمن اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

****

فرمانده انتظامی شهرستان علی‌آبادکتول در شرق مرکز گلستان گفت: برابر اعلام مرکز ۱۱۰ مبنی بر درگیری با سلاح سرد در یکی از مناطق شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پاسگاه مزرعه کتول قرار گرفت.

سرهنگ الیاس تازیکه در این زمینه بیان کرد: بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی در محل حاضر شده و طی بررسی انجام شده مشخص شد متهمان طی درگیری ۲ نفر از شهروندان را مجروح کرده و متواری شدند.

وی ادامه داد: پس از تحقیقات میدانی پلیس برای شناسایی متهمان، همکاران ما با سرعت عمل پلیس و با هماهنگی مرجع قضایی ۲ نفراز متهمان اصلی درگیری را شناسایی و دستگیر کرده که آنان نیز به جرم خود اعتراف کردند.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضایی، تاکید کرد: امنیت جامعه خط قرمز پلیس است و ماموران با برهم زنندگان آرامش مردم مقابله خواهند کرد.

****

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس در شرق گلستان هم گفت: در هفته گذشته، طرح‌های عملیاتی برخورد با موتورسواران وخودروهای متخلف با هدف افزایش ضریب امنیتی و ایجاد فضای امن برای شهروندان در این شهرستان انجام شد.

از دستگیری فرد چاقوکش تا نمونه شدن فرمانده انتظامی گلستان

سرهنگ محمود علی‌فر بیان کرد: با تلاش ماموران در این مدت ۱۹ دستگاه موتورسیکلت و ۳۵ دستگاه خودروی متخلف توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

وی یادآور شد: علت اصلی توقیفات، نداشتن مدارک مورد نیاز، از جمله نداشتن پلاک، گواهینامه و نیز رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی راکبین موتورسیکلت بوده است.

****

براساس اعلام بازرسی کل فراجا، در راستای اجرای دستورالعمل انتخاب فرماندهان و مدیران نمونه انتظامی کشور، پس از طی فرآیندهای لازم و تصویب سردار فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران؛ سردار سرتیپ دوم «محمدسعید فاضل‌دادگر» فرمانده انتظامی گلستان به عنوان مدیر نمونه در سال ۱۴۰۰ انتخاب و معرفی شد.