محمدعلی نوبخت روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساری، بر لزوم جلب و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و زیرساختی در شهرستان تاکید کرد و افزود: همسو با تحقق این مهم و در راستای جذب سرمایه‌گذار، ستاد رشد اقتصادی در شهرستان تشکیل و راه‌اندازی شد. وی با […]

محمدعلی نوبخت روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساری، بر لزوم جلب و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرا و تکمیل طرح های عمرانی و زیرساختی در شهرستان تاکید کرد و افزود: همسو با تحقق این مهم و در راستای جذب سرمایه‌گذار، ستاد رشد اقتصادی در شهرستان تشکیل و راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه برخی از سرمایه‌گذاران به مسوولان اعتماد کافی ندارند، اظهار داشت: لازمه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی ایجاد و برقراری اعتماد متقابل و دوسویه است و در غیر این صورت طرح با شکست مواجه خواهد شد.

وی گفت: هنگامی که با سرمایه گذار مذاکره می‌کنیم، متوجه شدیم که برخی از مسوولان سیاست زده به جای اینکه سرمایه‌گذاران را در مسیر سرمایه‌گذاری درست برای رشد اقتصادی و  توسعه شهرستان قرار دهند، به فکر منافع خودشان در قالب دریافت کارت هدیه بودند.
وی با بیان اینکه برخی مسوولان به جای اینکه بر روند کار سرمایه‌گذاران برای عمران و آبادانی و توسعه شهر نظارت کنند، به فکر منافغ شخصی بودند، تصریح کرد: این که این منافع در کجا هزینه و بین چه کسانی تقسیم شد را در آینده نزدیک این موضوع را با مردم درمیان خواهم گذاشت.

فرماندار ساری مهم‌ترین رسالت پیش‌روی مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط را جلب اعتماد سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان صادقانه و خالصانه در میدان عمل هستند و با توجه به اینکه کارهای فراوانی انجام شده اما  می‌طلبد که تلاش بیشتری صورت گیرد تا ساری بعنوان نگین و مرکز مازندران از امکانات کافی و مطلوبی برخوردار شود.

نوبخت، با بیان اینکه شان و جایگاه خدمت رسانی و خدمتگزاری به مردم باید حفظ شود و همه باید همدیگر را مراقبت کنیم و هر کار خیری که می‌خواهیم انجام دهیم باید شان آن را حفظ کنیم، گفت: با همدلی و همگامی مسوولان دستگاه های اجرایی این مسیر را با اراده و تبعیت از ولایت فقیه و نگاه اعتقادی به مبنای اسلامی و کار شبانه روزی ادامه خواهیم داد تا به سرمنزل مقصود برسیم.

وی لازمه دستیابی به بیانیه گام دوم انقلاب را  تلاش شبانه‌روزی مسوولان و استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود دانست و گفت: هم اکنون ۴۰۰ طرح عمرانی نیمه کاره و نیمه تمام در ساری وجود دارد که برخی از آنها با قدمت طولانی، چهره شهر را زشت کرده است.

بهره‌برداری از ۲۱۲ طرح عمرانی 

فرماندار مرکز مازندران با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۲ طرح عمرانی با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی در هفته دولت امسال در این شهرستان، گفت: از مجموع طرح‌ها، ۱۵۸ طرح با ۴۴۴ میلیارد تومان اعتبار در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه ساری افتتاح و بهره برداری شد و بقیه طرح های افتتاحی مربوط به مناطق شهری است.

نوبخت رویکرد اصلی دولت سیزدهم را ایجاد و توسعه امکانات زیرساختی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی مردم و ایجاد اشتغال پایدار و اصولی در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته عنوان کرد و گفت که دولت مردمی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به روستاها توجه ویژه ای دارد و در طول یکسال گذشته نیز در بخش آبرسانی، آسفالت راه روستایی و درمان روستاییان اقدامات مهم و موثری را انجام داده است.

وی با بیان اینکه بنای تخریب کسی را ندارم و از تمام ظرفیت و امکامات موجود برای دستیابی به توسعه پایدار باید به شکل مطلوب استفاده کرد، افزود: از مشکلات و موانع فراروی شهرستان ساری و بویژه مناطق روستایی اطلاع و آگاهی دارم  و در حال برنامه ریزی لازم برای رفع مشکل در این مناطق هستیم.

اعتقاد و التزام به ولایت فقیه دو عنصر متحرک برای توسعه 

فرماندار ساری با بیان اینکه همگان ملزم به اطاعت و تبعیت از فرامین رهبر انقلاب هستیم، افزود: هر زمانی که مدیران دستگاه‌های اجرای دو مولفه اعتقاد و التزام را در کنار یکدیگر به همراه داشتند قطار توسعه  به سرعت در حرکت خواهد بود.

نوبخت وظیفه و رسالت مدیران دستگاه‌های اجرایی را ادامه راه شهدا و امام راحل و تحقق منویات رهبر انقلاب طبق  بیانه گام دوم انقلاب دانست و گفت: منویات رهبری نقشه راه و الگوی مسوولان برای دستیابی به توسعه پایدار است.