ایسنا/مازندران رئیس ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله با اشاره به اعزام بالگرد برای اطفای حریق در میانکاله گفت: برای نخستین‌ بار در میانکاله شاهد حضور بالگرد آتش‌نشان بودیم و اکنون به طور کامل آتش‌سوزی منطقه خاموش شد. ‎ علی کلانه با اعلام خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آتش‌سوزی در نوار ساحلی پناهگاه حیات وحش میانکاله که […]

ایسنا/مازندران رئیس ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله با اشاره به اعزام بالگرد برای اطفای حریق در میانکاله گفت: برای نخستین‌ بار در میانکاله شاهد حضور بالگرد آتش‌نشان بودیم و اکنون به طور کامل آتش‌سوزی منطقه خاموش شد. ‎

علی کلانه با اعلام خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آتش‌سوزی در نوار ساحلی پناهگاه حیات وحش میانکاله که از شب گذشته آغاز و تا بامداد ادامه یافت و همچنین برای بار دوم نیز از صبح امروز تا ساعتی پیش به طول انجامید، سرانجام به پایان رسید.

کلانه بیان کرد: اطفای کامل برای نخسیتن‌بار از طریق بالگرد صورت گرفت.

رئیس ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله بیان کرد: این بالگرد پس از ۱۶ بار آبگیری از دریا توانست به کمک محیط‌بانان بیاید و آتش را خاموش کند.

وی گفت: وزش باد شدید، گرمای هوا و پوشش سازیل، عملیات اطفای حریق را کند کرده بود و از طرفی شدت آتش‌سوزی را افزایش داد که نهایتا با هماهنگی مسئولین استانی و شهرستانی همچنین تلاش بی‌وقفه محیط‌بانان توانستیم این مشکل را از پیش رو برداریم.

رئیس ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله تصریح کرد: اگر بالگرد اعزام نمی‌شد، عملیات اطفای حریق تا ساعات دیگر هم به اتمام نمی‌رسید و از طرفی، نیروی انسانی ما هم در این شرایط جوی توان و امکانات لازم را نداشتند.

کلانه در پایان گفت: خسارت ششمین آتش‌سوزی در میانکاله که عمدتاً خطای انسانی است، پس از برآورد نهایی اعلام می‌شود.