محمدکردجزی اظهار داشت: از یکشنبه هفته آینده با شمالی شدن جریانات جوی و ورود سامانه سرد، گلستان تحت تاثیر جبهه بارشی قرار خواهد گرفت. وی افزود: فعالیت جبهه سرد بارشی تا دوشنبه شب تداوم دارد وعلاوه بر بارش موثر باران شاهد پدیده مه و بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهپایه‌ای خواهیم بود. معاون پیش‌بینی […]

محمدکردجزی اظهار داشت: از یکشنبه هفته آینده با شمالی شدن جریانات جوی و ورود سامانه سرد، گلستان تحت تاثیر جبهه بارشی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: فعالیت جبهه سرد بارشی تا دوشنبه شب تداوم دارد وعلاوه بر بارش موثر باران شاهد پدیده مه و بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهپایه‌ای خواهیم بود.

معاون پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی گلستان ادامه داد: کاهش محسوس دما، وزش باد شدید و رعد و برق از دیگر پیامدهای ورود این سامانه بارشی به گلستان است.

۱۵۶ ایستگاه و سامانه هواشناسی از انواع مختلف شامل “سینوپتیک، اقلیم شناسی، باران‌سنجی، جاده‌ای، جو بالا، باران سنجی خودکار و پایش گرد و غبار” در استان گلستان فعال است.

گلستان با گستره افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع و برخورداری از هفت اقلیم آب و هوایی از جنوب با سمنان، از شرق با خراسان شمالی، از غرب با مازندران و از شمال با ترکمنستان همسایه است.