مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان این که ارزش افزوده تخصیصی اداره مالیات به شهرداری ها باید در حوزه عمران و آبادانی هزینه شود، گفت: متاسفانه شهرداری‌ها در استان این درآمدها را صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان خود می‌کنند. محسن اسلامی ورکی در حاشیه بازدید استاندار مازندران از اداره کل امور مالیاتی در ساری […]

مدیرکل امور مالیاتی مازندران با بیان این که ارزش افزوده تخصیصی اداره مالیات به شهرداری ها باید در حوزه عمران و آبادانی هزینه شود، گفت: متاسفانه شهرداری‌ها در استان این درآمدها را صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان خود می‌کنند.
محسن اسلامی ورکی در حاشیه بازدید استاندار مازندران از اداره کل امور مالیاتی در ساری افزود: به صورت ماهانه شهرداری های استان برای تسریع در پرداخت ارزش افزوده به امور مالیاتی فشار می آوردند ، اما متاسفانه بر اساس آماری که وجود دارد این منابع درآمدی در حوزه عمران و آبادانی مناطق شهری هزینه نمی‌شود.
وی با بیان این که هزینه ارزش افزوده تخصیصی اداره مالیات در حوزه پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری ها به هیچ عنوان منطقی نیست، گفت: باید در چارچوب قانون هرچه سریع تر این رویه باطل برچیده شود. مدیرکل امور مالیاتی مازندرانی با بیان این که ارزش افزوده اداره مالیات به شهرداری ها باید براساس طرح های عمرانی و زیرساختی تعریف شده پرداخت شود، ادامه داد: شفاف نبودن هزینه کرد شهرداری ها از منابع امور مالیاتی اکنون به عنوان چالش جدی مطرح است.
اسلامی ورکی تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۷۳ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ساری پرداخت شد که اگر این اعتبار در حوزه عمرانی هزینه می شد اکنون نیروگاه زباله سوز ساری افتتاح شده بود. وی با بیان این که برای سال جاری حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان درآمدمالیاتی با رشد ۸۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پیش بینی شده است، اضافه کرد: به طور حتم در سال جاری برای تحقق این وصولی ها اقدام خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی مازندران خاطر نشان کرد: در سال گذشته حدود ۱۶۹ هزار صنف در استان مشمول پرداخت مالیات بودند که این رقم در سال جاری با جهش قابل توجه به حدود ۲۴۰ هزار صنف رسید.