نویسنده
برکتی که از سفره‌های آبی می‌رود! 19 آذر 1402
گزارش «خبرشمال» با توجه به سخنان اخیر معاون استاندار درخصوص فرصت از دست رفته لایروبی آب‌بندان‌های استان؛

برکتی که از سفره‌های آبی می‌رود!

لایروبی آب‌بندان‌ها، از جمله ضروریات در قطب کشاورزی کشور است. آب‌بندان‌های شمال را هم می‌توان همانند قنات‌های ایران، از جمله شاهكارهای بشر و افتخار تمدن ایرانی دانست، اما بی توجهی به بهسازی و لایروبی این منابع مهم آبی كشاورزی سبب شد تا بیشتر این آب‌بندان‌ها بخش عظیمی از کارکرد خود را از دست داده و در معرض رسوب قرار گیرند.

افسردگی حاکم بر فضای «انتخابات» 19 آذر 1402
تحلیل «خبرشمال» از تأخیر معنی‌دار و کم‌سابقه تحرکات تبلیغاتی نامزدهای مجلس شورای اسلامی دوازدهم؛

افسردگی حاکم بر فضای «انتخابات»

کمتر از سه ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دوازدهم شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری دوره ششم زمان باقی است، زمانی که برای تبلیغات و شناسایی برنامه‌های نامزدها، زیاد نیست و اگر این شناخت منطقی و معقول صورت نگیرد، نمی‌توان امیدوار به تحقق مشارکت حداکثری و تشکیل مجلس قوی بود.

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۹ آذر۱۴۰۲ 18 آذر 1402

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۹ آذر۱۴۰۲

دانلود پی‌دی‌اف روزنامه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ۲۷۹۰

نتیجه جنگ در غزه چه خواهد بود؟ 18 آذر 1402

نتیجه جنگ در غزه چه خواهد بود؟

این مارپیچ در خاورمیانه همچنان رو به گسترش است. عملیات نظامی اسرائیل در غزه وارد مرحله جدیدی شده است که به معنای گسترش عملیات زمینی است. حماس هشدار داد که اقدامات اسرائیل تنها به افزایش مقاومت منجر خواهد شد. تعداد تلفات غیرنظامیان در حال افزایش است

لذتِ تماشایِ پرواز از دریچه دوربین‌ 18 آذر 1402
«خبرشمال» با توجه به اهمیتِ رونقِ پرنده‌نگری در فصلِ مهاجرت پرندگان زمستان گذران به مازندران گزارش می‌دهد؛

لذتِ تماشایِ پرواز از دریچه دوربین‌

این روزها که تالاب‌های مازندران، میهمانان خود را گرم در آغوش خود گرفته‌اند، بهترین فرصت است تا چشم‌ بدوزیم به زیبایی پرواز بال در بالِ پرنده‌های مهاجر از دریچه دوربین‌ها. میزبانی مازندران از پرنده‌های مهاجر که در سال جاری از ۱۶ شهریور با فرود اولین گونه از پرنده‌های مهاجر در تالاب میانکاله و آب‌بندان‌های مازندران آغاز شد، در حال حاضر حدود نیمی از این پرندگان مهاجر موفق شدند به سلامت خود را از مناطق شمالی دریای خزر به زیستگاه‌های جنوب بزرگترین دریاچه جهان در مازندران برسانند.

مالیات‌ از دستانِ پینه‌بسته !؟ 18 آذر 1402
گزارش «خبرشمال» از تصمیم دولت بر اخذ مالیات از کشاورزان و ضرورت عکس‌العمل جدی نمایندگان سه استان شمالی؛

مالیات‌ از دستانِ پینه‌بسته !؟

این روزها که لایحه بودجه سال 1403 به مجلس آمد و در مقابل دیدگان نمایندگان و کارشناسان باز شد، نگرانی از افزایش تکیه دولت به درآمدهای مالیاتی بالا گرفت به‌ویژه این‌که برخلاف گزارش‌ رییس‌جمهوری در مجلس، اقتصاد ایران هنوز از رکود خارج نشده است و حتی «نوری قزلجه» نماینده بستان‌آباد به طعنه گفته بود «هنگام ارائه لایحه بودجه احساس می‌کردیم رییسی درباره کشور دیگری گزارش می‌دهد.» و همین نگرش زیادی خوش‌بینانه دولت موجب شد دستش را تا آرنج در جیب همه از کارگر و کارمند و کاسب و کشاورز فرو کند تا بلکه مشکلات مالی‌اش حل شود.

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ 17 آذر 1402

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

دانلود دپی‌دی‌اف روزنامه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ کلی

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ 15 آذر 1402

پی‌دی‌اف روزنامه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

دانلود پی‌دی‌اف روزنامه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ۲۷۸۸

ضرورت تقویتِ تشکل‌های کشاورزی در مازندران سرویس اجتماعی 15 آذر 1402
«خبرشمال» با توجه به سخنان اخیر سرپرست جهاد کشاورزی استان مازندران گزارش می‌دهد؛

ضرورت تقویتِ تشکل‌های کشاورزی در مازندران سرویس اجتماعی

مشارکت را می‌توان فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اختیاری، آگاهانه و داوطلبانه فردی و جمعی، جهت قدرت‌یابی برای رفع نیاز و تحقق اهداف خاص در شرایط ویژه که به صورت خودجوش یا برنامه‌ریزی شده، می‌تواند به اجرا درآید، پنداشت، چنین فرایندی جهت اثربخشی نیازمند، ساختار و کارکرد ویژه خواهد بود.

نشست خبری «کاظمی‌نیا» در دادگاه 15 آذر 1402
گزارش «خبرشمال» از عملکرد ضعیف «مدیرکل درمان تأمین اجتماعی مازندران» و ضرورت ورود استاندار و نهادهای ناظر؛

نشست خبری «کاظمی‌نیا» در دادگاه

استاندار مازندران نماینده دولت مردمی سیزدهم در مازندران است و درحقیقت رییس‌جمهورِ استان محسوب می‌شود و هرنوع سوءاستفاده، ناکارآمدی و بی‌تدبیری مدیران علاوه بر تضییع حقوق عامه، به آبرو و اعتبار «سیدمحمودحسینی‌پور» و دولت نیز لطمه وارد می‌کند و به همین جهت، این مطلب را خطاب به استاندار مازندران می‌نویسیم تا جلوی ناکارآمدی «رضا کاظمی‌نیا» مدیرکل درمان تأمین اجتماعی مازندران را بگیرد و گزارش آن را به افکار عمومی بدهد.