آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 03 شهریور 1399 10:33

امربه معروف و نهی از منکر مطالبه‌ای اجتماعی

 
 
 

مجیدقربانی-
مدرس دانشگاه
وپژوهشگر/

 

در ایام محرم امسال، برنامه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و معنوی در سراسر کشور با توجه کامل به شرایط کرونایی و با شیوه‌های متفاوت از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.
از برکات و ثمرات این ماه عزیز و واقعه عاشورا، فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
به واقع در شرایط فعلی کشور که در تمام دنیا، ویروس منحوس کرونا در حال جولان است، دعوت مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک امر به معروف مهم است.
اگر به شهروندی که از ماسک استفاده نمی‌کند و در سطح شهر با بی‌تفاوتی نسبت به سلامتی دیگران در حال تردد است، تذکر لسانی به استفاده از ماسک کنیم، در واقع امر به معروف و نهی از منکر نموده‌ایم.
در دوره تحولی جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، با رویکرد جدید که با محور مطالبه‌گری و جریان‌سازی، به سمت تحقق اهداف پیش‌بینی شده، حرکت خواهیم کرد، از همه ظرفیت‌ها به ویژه نسل جوان انقلابی و اقشار بسیج، رسانه‌های مکتوب و مجازی، سمن‌ها و نهادهای مردمی، بهره خواهیم برد.
رسانه‌های بومی استان مازندران، بازوان اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران هستند و از ظرفیت بزرگ نخبگان و فعالان عرصه رسانه و شبکه‌های اجتماعی در رویکرد جدید استفاده خواهد شد.
جوانان مومن و انقلابی در خط مقدم مطالبه‌گری حضور دارند و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از این قشر اثرگذار دعوت می‌نماید که با تمام توان در این عرصه وارد شوند.
بدون تردید، امر به معروف و نهی از منکر فقط به حجاب وعفاف محدود نمی‌شود و طبق اساس‌نامه و دستورالعمل‌ها در همه امور، قابل توسعه است.
مطالبه‌گری از مسوولین، به ویژه همراهی و همدلی با جریان‌سازی در مبارزه با فساد اقتصادی و اداری، از الویت‌های دوره تحولی جدید است.
در هفته اول محرم که هفته امر به معروف و نهی از منکر است، برنامه‌های متنوعی با لحاظ پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد و در روزهای آینده، برنامه جامع جهت نهادینه کردن مطالبه‌گری، در چارچوب قانون، تدوین و عملیاتی خواهد شد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی