• منتشر شده در سه شنبه, 31 تیر 1393 04:52

فلسطین زنده است

مهدی روحی

 

امسال روز قدس با سالهای گذشته یک تفاوت بزرگ دارد. در حالی گام به جمعه پایانی ماه میهمانی خدا میگذاریم که جوانان و کودکان فلسطینی  زیر چکمههای سربازان صهیونیست‌‌ها جان می سپارند.

مردان و زنان بسیاری در این روزها از حانه و کاشانه خود رانده شده اند. زخمهای زیادی بر کالبد مادران غم دیده از آتش خشم اشغالگران نشسته است.

و در این برهه از زمان است که روز قدس فرا می رسد. روزی که مردم دنیا فریاد مظلومیت فلسطینی‌‌ها را می شنوند. در این روز فلسطین تنها به ساکنان مردم این کشور خلاصه نمی شود. همه مردمان آزادیخواه جهان در این روز فلسطینی هستند.

مردم همه به خیابان‌‌ها میآیند. پیر و جوان ، زن و مرد و همه و همه میآیند تا فریاد بزنند و به مردم ستم دیده فلسطین بگویند در کنارشان هستند با آنها  و همراهشان، در غمها و شادی‌‌هاشان .

یکی از دلایلی که باعث شده همواره قدرت‌‌های سلطهگر از این روز هراس داشته باشند، همین همبستگی و یکدلی است که در روز قدس بصورت خود جوش پدید میآید.

قدس نماد همبستگی مسلمانان است. مکان مقدسی که اکنون در چنگال رژیم صهیونیستی اسرائیل به اسارت در آمده است. پرندگان این سرزمین نیز توان پرواز ندارند؛ بالهای آنان چیده شده است.

اما همه مسلمانان بر این باور و عقیده هستند که روزی فرا می رسد که دیگر از زور و جنگ و ستم خبری نباشد. مردمان فلسطین شاد و سرزنده در کنار سایر مسلمانان زندگی عادی خود را از سر بگیرند.

غزه اکنون قتل گاه کودکان و مردان است. هر روز صدها ساکن منطقه در زیر آتش توپ و تفنگ ارتش صهیونیسم به خاک و خون میغلتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی