آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 16 مهر 1398 12:16

پيام تبريک استاندار مازندران به مناسبت روز ملي روستا

 
 
 

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران با صدور پیامی فرا رسیدن 15 مهر؛ روز ملی روستا را به همه روستاییان و عشایر شریف، شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران پرتلاش به‌عنوان مدیران روستایی تبریک گفت و این روز را گرامی داشت. ‎
متن کامل این پیام به شرح زیر است:
روستاها به عنوان یکی از تجلی‌گاه‌های والاترین و بی آلایش‌ترین صفات انسانی نظیر صمیمیت، صداقت، تلاش، مهربانی و شفقت و چه به عنوان یکی از کانون‌های پرتحرک و مولد و موثر در نظام و توان اقتصادی ایران اسلامی و مظهر خوداتکایی و خودکفایی، ظرفیتی مهم و موثر برای توسعه پایدار و پیشرفت و اعتلای کشور محسوب می‌شود.
روستاییان ایران اسلامی همانطور که در عرصه‌های مختلف انقلاب، دوران دفاع مقدس و سازندگی ایران نقش محوری و تعیین‌کننده داشتند، در دوران تحولی کشور نیز در راستای توسعه کسب و کار و توان و ظرفیت تولید پایدار و ضرورت حفظ و ایفای نقش فعال در بازگشت شکوه کار و تولید به این جایگاه مهم تمدن انسانی؛ وظیفه خود را مجدانه انجام داده و می‌دهند.
در دولت تدبیر و امید، توجه ویژه و محوری به مناطق روستایی و ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار در روستاها از جمله اولویت‌های اساسی است که با برنامه ریزی و اختصاص تسهیلات و امکانات لازم خاصه در جهت تحقق مهاجرت معکوس به کانون‌های تولید و اعتلای معیشت و اقتصاد روستاییان صورت گرفته است و امروز می‌توان گفت که توسعه مشاغل روستایی و گردشگری در قالب بومگردی در روستاها، توسعه کشت اراضی شیبدار و گیاهان دارویی، توسعه کشاورزی و دامپروری و ایجاد بستر مناسب برای عرضه محصولات و تولیدات روستایی و ... از جمله دستاوردهایی است که روستا را به فضایی پرنشاط برای زندگی در این مناطق تبدیل کرده است و می‌طلبد تا مدیران روستایی با همدلی و هم‌افزایی، زمینه‌های شتاب بخشی به این روند را در دستور کار جدی خود قرار دهند و با اجرای سیاست‌های دولت در این راستا، برنامه‌های جاری در روستاها را در مسیر درست آن هدایت نمایند.
اینجانب 15 مهرماه؛ روز ملی «روستا» را به روستاییان و عشایر عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران استان مازندران تبریک می‌گویم و امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های ارزشمندی که روستاهای مازندران در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و به‌ویژه بخش گردشگری و بومگردی دارد، با مشارکت روستانشینان عزیز، شاهد ارتقای شاخص‌های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای استان باشیم. ان شاء الله تعالی.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی