• منتشر شده در چهارشنبه, 23 مرداد 1398 10:03

پیام استاندار مازندران به‌مناسبت «روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی»

 
 
 

احمد حسین‌زادگان، نماینده عالی دولت در مازندران به‌مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بر ضرورت جلب مشارکت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در پیشبرد امور تاکید کرد و همراهی مردم با دولت را در بخش‌های مختلف زمینه‌ساز اعتلای جامعه دانست. ‎
به گزارش روابط عمومی استانداری، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
تحقق پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشورها مستلزم بهره‌گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه‌گری مردم و مشارکت آنها در ارتقاء و تکامل بیشتر جامعه است. توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه‌ها میسر نمی‌گردد جز با همراهی سمن‌ها که برخاسته از بطن مردم هستند.
به‌همین خاطر روز 22 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی نام‌گذاری شده است و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان‌های مردم‌نهاد برای نام‌گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان‌ها؛ نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به‌منظور تحقق راستین معنای مشارکت؛ مشارکتی که پیش‏شرط اعتلای جوامع محلی و فضاهای شهری است. 
در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، عضویت فراگیر دانش‌آموزان در سمن‌ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل‌های مردم‌نهاد تخصصی آغاز شده است و می‌طلبد تا دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها و رسانه ملی برای نهادینه‌سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.
این‌جانب ضمن تبریک این روز به همه‌ فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان‌‌ساز اسلام، با اندیشه‌ نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و به‌روزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می‌نمایم. امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب‌ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد  و زمینه را برای نقش‌آفرینی سمن‌ها و مشارکت مردم در پیش‌برد هر چه بهتر امور فراهم کرد.
احمد حسین‌زادگان
استاندار مازندران

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی