آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 12 مرداد 1398 11:20

️برنده شدن به شرط رعایت اخلاق

 
 
 

سیاست را در هر بازه‌ای درنظر بگیریم، نمی‌توانیم فارغ‌ از دایره مباحث اخلاقی تنظیم و اعمال کنیم، رضایت به هموارشدن زمینه‌ها و پذیرش و مقبولیت عمومی نیازمند است. هرچند رضایت هیچ‌گاه نمی‌تواند به‌شکل مطلق و صددرصد حاصل آید اما دارا بودن حداقلی از آن برای امکان‌پذیر کردن اجرای تصمیمات لازم است.
دکتر عبدالله رضیان نماینده‌ای که ثابت کرد  سیاست برای بقا نمی‌تواند فارغ از ملاحظات اخلاقی باشد، تا آنجا او گزینه اول اصلاح‌طلبان منطقه است اما در بین اصولگرایان نیز نامش به نیکی یاد می‌شود و کمتر شخصی از او به‌عنوان فردی که برخورد سیاسی دارد نام می‌برد.‌
تا به‌حال نشنیده‌ایم که مدیری در استان از برخوردش گلایه داشته باشد، در تمامی ادارات سخن از تعامل و اعتدال رضیان است. این نماینده برای همراه کردن مدیران هیچ‌گاه  با رویکرد «تحکم» رفتار نمی‌کند، بلکه با وجود اختلاف سلیقه با بسیاری از مدیران، همدلانه آنها را برای رفع مشکلات و پیشبرد کار کمک می‌کند‌.
اخلاق‌مداری این نماینده تنها در مورد مدیران صدق نمی‌کند، او در برخورد با مردم نیز شخصیتی کاملا خاضع و صدیق است و بارها شده است با تمام وجود،  مشکلات شخصی موکلان خود را پیگیری کرد، حتی اگر کاری باشد که نشود به سرانجام رساند تا آخرین کلمه  درد دل مردم را گوش می‌کند‌.
دکتر عبدالله رضیان  اما به وقتش نشان داد اگر پای احقاق حقوق مردم برسد بسیار قاطع است، از سوال و طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مورد وضعیت معیشتی مردم گرفته تا سوال از وزیر نیرو در مورد سد فینیسک، از تذکر به وزیر کشاورزی برای واردات مرکبات با هدف دفاع  از باغ‌داران و تولید داخل تا پیگیری ساخت جاده‌های سوادکوه، از نقد جدی به  فیلترینگ تلگرام گرفته تا پیگیری و به سرانجام رساندن ساخت اورژانس بیمارستان ولیعصر، از پیگیری و نامه‌نگاری برای رفع مشکلات سیل‌زدگان منطقه گرفته تا حضور شخصی و فعال در بین مردم سیل‌زد ، از پیگیری ساخت و اتمام استادیوم شهید وطنی گرفته تا پیگیری مشکلات خود باشگاه و صدها مورد دیگر که دراین مقال نمی‌گنجد.
 هرچند مردم این تلاش‌ها را فراموش نخواهند کرد ولی کار نیک همیشه ستودنیست.
 شهروندان حوزه انتخابیه قائمشهر، چویبار، سیمرغ و سوادکوه از عملکرد عبدالله رضیان رضایت دارند و همین بر  پایبندی منتخب اول مردم به اخلاق در مدیریت حکایت دارد.
رضیان مردیست که به چهره‌ای متعادل، صدیق و با رعایت موازین اخلاقی در بین شهروندان شهرت دارد، به هر قیمتی و همراه هر شخصی و به هر قاعده‌ای برای برنده شدن رقابت نمی‌کند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی