آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 07 اسفند 1397 11:16

شروع «فصل سوم» در غرب مازندران

 
 
 

امیررضا محمدی/ فعال رسانه‌ای/ 


هفتم اسفند ماه که یادآور خاطرات تلخ و شیرین بسیاری است، هیچگاه از اذهان فعالان سیاسی - اجتماعی و دلسوزان حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت پاک نخواهد شد.

تقابل دو جناحی که با تمامی مباحث مطروحه پیرامون آن، یک نکته را با خود به همراه داشت و آن اینکه "جنگ اصلاح طلب و اصولگرا" برای چندمین بار در منطقه سیاست زده‌مان اتفاق افتاد اما امروز نتیجه‌ای جز یاس و نومیدی برای مردمان شریف‌مان در پی نداشته است! 
از مباحث مرتبط با اتفاقات پیش از انتخابات مجلس دهم که عبور کنیم متوجه خواهیم گردید که رقابت با وجود تمامی رقبا خوش است و تکصدایی موجب دلسردی خواهد شد.
اما امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و گذران روزهای حساس و سرنوشت‌سازی که می‌تواند نقشه راه دهه‌های آینده کشور را ترسیم کند، قاعده بازی به دستان مردم تغییر پیدا کرد. تجربه انتخابات شوراها و حذف و ناکامی اکثریت مطلق کاندیداهای سیاسی در دو حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس و ظهور و بروز جوانان که به‌عنوان ظرفیت‌ها و پتانسیل یک مجموعه شهری به حساب می‌آیند نشان از آن داشت که گردانندگان ستادهای انتخاباتی، لیدرهای انتخابات، مشاورین و صاحبنظران این امر خطیر خواهند توانست ظرفیت‌های خویش را به منصه ظهور برسانند و نباید تا پایان حیات اجتماعی خویش در یک سطح معین بمانند.
آری! دیگر از تصمیم‌سازی بزرگان خبری به میان نخواهد آمد زیرا با تمام احترامی که به خدمتگزاران مردم در هر رده و مسئولیتی حضور دارند و قطعا منشا اثرات خیر گردیدند «فصل سوم» فرا رسیده است.
فصلی که بسان مسیری صعب‌العبور، آغازش تلخکامی بسیار در پی دارد و طی طریق در آن نیازمند عزمی راسخ، فکری پویا و قلبی مطمئن است.
می‌توان با تاریخ‌سازی در اسفند ۹۸ راه را برای جوانانی هموار ساخت که دل در گرو آبادی کشور و شهر و محل زندگی‌شان دارند و چنین ظرفیتی را در خود ببینند که «ما می‌توانیم».
تغییر به دست جوانان؛ همانانی که باتوجه به نیروی محرک و پویایی بی مثالشان بزرگ‌ترین گره‌های این کشور را باز نمودند و قطعا می‌توانند تصمیم ساز و بازیگردان انتخابات آینده مجلس باشند، امری است که قاطبه فعالان سیاسی – اجتماعی بر آن اتفاق نظر دارند.
تغییر بزرگ اگر به دست جوانان این خطه رقم نخورَد، دیگر فضایی جهت عرض اندام برایش باقی نخواهد ماند و آه و حسرتش تا سال‌ها گریبانگیر همه خواهد بود.

«آنچه تغییر نپذیرد تویی، و آنکه نمردست و نمیرد تویی».

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی