آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 06 اسفند 1397 13:06
تولد سلاطین در چهل سالگی مرگ آخرین سلطان

وعده‌های پوشالی سهم سفره‌های خالی

 
 
 
 

روح الله سلطانی لشکناری
 خبرنگار و فعال اجتماعی/

 

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ و زمانی که در میان چند کاندیدا؛ دو قطب رئیسی و روحانی، شکل گرفت و طیف وسیعی از مردم به روحانی اعتماد کردند و گروه دیگری به رئیسی و دیگر رقبای حاضر در کارزار انتخابات؛ چه کسی این روزهای بد اقتصادی و معیشتی مردم را پیشبینی می‌کرد؟ روزهایی که پراید؛ یا به گفته صاحبنظران -تابوت مرگ- به ۵۰ میلیون و محصولات ایران خودرو به ۱۰۰ میلیون برسد؟
چه کسی فکر می‌کرد، اوضاع اقتصادی کشور به چنین روزی برسد که کاهو ۱۵ هزار تومان و گوشت از مرز صد هزار تومان هم بگذرد! آنوقت رسانه ملی بجای پرسش‌گری از مسئولین و کنکاش در خصوص عوامل گذر خط فقر به زیر حدود پنج میلیون تومان پشت هم از مضرات گوشت بگوید و تاکید بر حمایت از تولید ملی ای چون پراید؛ یا همان ارابه یا تابوت مرگ!

مردم طبق وعده‌های داده شده پای صندوق‌های رای آمدند
آیا این حق ملت نیست که پیگیر چرایی عدم دقت نظر بیشتر شورای نگهبان در خصوص اعلان احراز صلاحیت‌ها باشند
آیا مردم اگر می‌دانستند دستاورد حضور در پای صندوق‌ها، تورم افسارگسیخته و افزایش نرخ ارز و کاهش توان مالی و معیشتی‌شان و... خواهد بود؛ باز با افتخار از انتخابشان یاد می‌کردند!
چه کسی گمان می‌برد در یادمان چهل سالگی مرگ آخرین سلطان؛ شاهد تولد قارچ گونه سلاطینی چون سلطان قیر و سکه و ارز و... اختلاس خواهند بود! اصلا کدام یک از سلاطین و عالیجنابان مختلس نام برده در رسانه ملی که اموال و در حقیقت آینده مردم را به یغما برده‌اند؛ از جنس همین مردم طبقه ضعیف بودند! راستی این افراد با کدامین سفارش، وام‌های کلان گرفتند و چرا امروز ضامن‌های این افراد پاسخگو نیستند!
امثال زنجانی، رحیمی، مالامیری، خاوری و... چطور توانستند پول مردم را به تاراج ببرند و کشور را به چنین روزی دچار کنند!
کارمندان تابعه ادارات و بانک ها که چنین تسهیلاتی را اعطا می‌کردند، امروز برای مردم و خانواده شهدا و جانبازان چه پاسخی می توانند داشته باشند! آیا واقعاً تحریم‌ها؛ بر اقتصاد روزمره مردم تاثیرگذار نبوده است!
نمایندگان مجلس چه واکنشی داشته‌اند!
اقدام نمایندگان مردم در خانه ملت پیرامون رفع چالش‌های اقتصادی، چه بوده است! چرا وزیر اقتصاد برای توضیحات به مجلس فراخوانده نمی‌شود!
چرا استیضاح رییس جمهور کلید نخورده، بایکوت شد؟
مسلما در انتخابات مجلس ۱۳۹۸؛ مردم درس خوبی به وکلای ضعیفشان خواهند داد تا عبرتی باشد برای آیندگان؛ اما از شورای نگهبان انتظار می‌رود در احراز صلاحیت افراد جهت تصدی کرسی سبز خانه ملت، دقت بیشتری داشته باشند تا مردم بی گناه میهن اسلامی مان که در کشوری با ذخایر کانی استثنایی زندگی میکنند؛ تنها وعده‌های پوشالی و فشارهای اقتصادی سهم سفره‌شان نباشد! تا هیچ پدری نزد خانواده خود شرمنده نباشد!  امید که هرچه زودتر چاره‌ای برای رفع فشار تحریم‌های کُشنده که مانند سم زهرآگین، بر پیکره ملت رنجور ایران تازیانه می‌زند، اندیشیده شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی