آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 11 آذر 1396 06:17
روایتی خواندنی از سرداران جبهه مقاومت؛

در رثای سردار سلیمانی تا سردار مازندرانی

 

 
 

توفیق حضور هر چند اندک در جریان عملیات پایانی تسخیر بوکمال سوریه و پایان دادن به سیطره حکومتی داعش در منطقه، اگر چه شاید ارزش عملیاتی چندانی نداشته، اما ارزش شناختی قابل قبولی داشته و اینجانب را به ابعادی واقف کرده که قبلاً تا این اندازه به آنها وقوف و اشراف نداشته‌ام.
کسانی که در جریان مطالبم هستند، یقین دارند که حقیر، اصراری بر مجیزگویی و یا قدرتی برای اسطوره سازی کاذب ندارم و غالباً هم برای شهدا و عزیزان از دست رفته زبان تجلیل می‌گشایم، اما در برخی از مواقع اگر احساس کنم به افراد در قید حیات ظلمی روا شده و یا حقشان ادا نمی‌شود، احساس تکلیف می‌کنم تا راوی حقایقی باشم که احتمالاً از نگاه عمومی پنهان مانده‌اند.
فلذا حیف است که دیده بر مجاهدت شیرمردانی مانند سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، سردار سیدجواد و سردار کمیل کهنسال ساروی ببندم که انصافاً اعجازگران قرن ما محسوب می‌شوند و در جبهه مقاومت، حماسه‌هایی را به ثبت رسانده‌اند که شاید در فرمول‌های مادی برای همیشه غیرقابل محاسبه جلوه دهند.
داعش از بین رفت و انشاءالله در آینده نزدیک، پس مانده‌های آنها مثل احرارالشام و هیئت تحریرالشام و حتی سایر تروریست‌ها مثل جبهه‌النصره و غیره که از ابتدا تاکنون تحت حمایت مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و عربستان قرار داشته و دارند، به سرنوشت داعش مبتلا 
خواهند شد.
شایسته است تا در همین فرصت یادی از شهدای ماندگار مدافع حرم مخصوصاً مدافعان شهید مازندرانی کنم که حماسه‌های بزرگی مانند خان‌طومان را به نام مازندران ثبت کردند و در اصل زمینه‌سازان پیروزی نهایی بر داعش در قلعه و دژ مستحکم نظامی البوکمال محسوب می‌شوند.
قطعاً پیوستگی خون شهدا از خان‌طومان تا دیرالزور و البوکمال که در تله‌های انفجاری تکفیری‌ها و عملیات‌های پیاپی انتحاری‌ها جان به جان آفرین تسلیم کرده و شربت شهادت می‌نوشیدند، حلقه‌های مکمل این پیروزی بزرگ بوده است.
سلام بر سردار بی‌بدیل، حاج قاسم سلیمانی که از ابتدای عملیات والفجر 3 حتی 48 ساعت قبل از فوت ابوی گرامی با حضور در مناطق عملیاتی المیادین و البوکمال، شخصاً فرماندهی عملیات را به عهده داشت تا همچنان در وعده پایان سه ماهه سیطره داعش به مردم، صادق بماند.
سلام بر سردار بی‌نام و نشان، عارف، فداکار، چابک یعنی سیدجواد فرمانده کل نیروهای مقاومت در سوریه، چریکی که حاضر به اشتهار رسانه‌ای نیست، یکی از افتخارات مازندران که تمامی نیروهای مقاومت اعم از جیش سوری، فاطمیون، زینبیون، حیدریون و نیروهای ایرانی را در سوریه در مناطق عملیاتی فرماندهی می‌کند و بالاترین سطح تأثیرگذاری در این پیروزی‌ها را بعد از سردار حاج قاسم باید به سردار سیدجواد نسبت داد که در بین مرد، زن، پیر، جوان و کودک سوری، اشتهار به سلیمانی ثانی دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی