• منتشر شده در چهارشنبه, 26 مهر 1396 07:33

خسارت درمانی به جای بسترسازی!

سرمقاله/

 

 

 
 

این روزها، همه جا سخن از آمدن طوفانی با قدرت 90 کیلومتر بر ساعت است. در همین راستا اداره کل مدیریت بحران استان مازندران، به تمامی دستگاه‌های خدمات رسان از جمله اداره آب و فاضلاب و شرکت توزیع نیروی برق استان، هشدار داده و در همین راستا نیز از مردم خواسته است، تا نسبت به رفع و تامین نیازمندی‌هایشان، به ویژه با ذخیره‌سازی آب، دردسرهای بعد از وقوع طوفان را اندکی کاهش داده و اوضاع را تحت کنترل خود دربیاورند. 
اما یک سؤال!
آیا مدیرکل محترم مدیریت بحران استان مازندران، تنها به همین هشدارهای لازم بسنده کرده است و کل حیطه وظایف و اختیارات خود را در همین مسئله خلاصه دیده است؟!
ذکر این پرسش به این دلیل ضروری به نظر می‌رسد که استان مازندران، به ویژه باغداران و مرکب‌کاران زحمتکش این خطه، هنوز از زخمِ سهمگین سرما التیام نیافته‌اند و این خبرها، بیش از هر چیز دیگری، بر روی زخم‌هایشان نمک پاشیده و آتش این بیم و هراس را در وجودشان، می‌اندازد که مبادا تراژدی تلخِ سال گذشته تکرار شود؟!
اصولا یکی از مهم‌ترین نکات مغفول مانده در استان مازندران، با توجه به جولان حوادث مخاطره‌آمیز در این دیار سبز، همین بحث نبود توجه کافی به فراهم بودن بسترهای لازم در مواجهه با بحران‌هاست و انگار مازندران در برابر حوادث، دست خالی تر از این حرف‌هاست که بخواهد عکس‌العمل درستی را در لحظه از خود بروز دهد!
آیا بهتر نیست به جای خسارت‌درمانی‌های بی فایده که معمولا نیز بسیار به تاخیر می‌افتد با بسترسازی‌های مناسب، توان دفاعی استان را در برابر هجمه‌های بی‌رحمانه زمانه، بالا ببریم؟!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی