• منتشر شده در سه شنبه, 25 مهر 1396 07:37

من یک سپاهی‌ام

سرمقاله/ مهدی روحی

 

بعد از سخنان سراسر ضد ایرانی دونالد ترامپ، رییس جمهور بی تدبیر و بی درایت ایالات متحده امریکا، موجی از اعتراضات ایرانیان در سطح شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد. 

البته شعله‌های بلندبالای آتش تهیه ایرانیان برای آقای ترامپ، در صفحه اینستاگرام وی قابل رؤیت برای همگان است. ایرانیانی که فارغ از ایراداتی که بعضا به سبک و نوع ادبیات آنان در پاسخ به اظهارات وقیحانه ترامپ در خصوص خلیج فارس و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وارد است، همگی بر روی این موضوع و موضع، با یکدیگر متفق‌القول بوده‌اند که ترامپ، دیوانه‌ای بیش نیست! صفحات شبکه‌های مجازی این روزها توسط هشتگ‌هایی با عناوین #خلیج‌ فارس و #من یک سپاهی‌ام، به تسخیر درآمده است، واژگان نام آشنایی که تا ابد برای نشان دادن اوج اتحاد و همدلی و یکرنگی ایرانیان با هویت و اصالت ملی و میهنی‌شان بس است!
و حالا ما قصد داریم در این مقاله کوتاه به بهانه امواج متلاطمِ ناشی از هشتگِ #من یک سپاهی‌ام، از اوج جان‌نثاری‌ها، فداکاری‌ها، مردانگی‌ها و رشادت‌های یک لشگر مخلص خدا به نام لشگر 25کربلای مازندران، بگوییم. لشگری که در روزهای دفاع جانانه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، با دلیرمردی‌ها و غیرت مثال‌زدنی خویش، چنان لرزه بر اندام دشمن خون‌خوار انداختند که هر کجا نام این لشگر خط‌شکن در میدان مبارزه طنین‌انداز می‌شد، لشگریان بعثی، فرار را بر قرار ترجیح داده و قلب‌شان عنقریب از حرکت می‌ایستاد.
لشگری که با تقدیم شهداء و گل‌های سرسبدی همچون شهید طوسی‌ها، شهید دوامی‌ها، شهید حسن‌پورها، شهید بهرامی‌ها و شهید درویشی‌ها، کاری کرد کارستان...
و حالا که در باغ شهادت را در مرزهای کشور بستند، همان سپاه سرافراز به کمک بسیج سازندگی، توانست بسیاری از موانع را از پیشِ پایِ توسعه استان در جای جای این خطه سرسبز، برداشته و آثار رونق اقتصادی را در میان خانوارهای کم‌درآمد و حاشیه‌نشین شهر هویدا کند.
کیست که نداند بسیاری از بانوان عزیز و شریف این سرزمین سبز، که در زیر ظلم و ستم زمانه کمر خم کرده بودند، با کمک همین مردان مرد روزگار، علاوه بر آنکه خود را از زنجیرهای محکم و پیچ و واپیچ فقر ،رهایی بخشیدند، موجبات رهایی بسیاری دیگر را نیز فراهم آوردند ، تا جایی که اکنون به عنوان کارآفرینان نمونه در پهنه جغرافیایی استان و حتی کشور، نام شان چون ماه تابان می‌درخشد که این نیست مگر، نور پر مهری که از خورشیدی مثل لشگر 25کربلا و بسیج سازندگی مازندران، دریافت کردند.
اما نه، گویا اینان، هنوز هم با شهادت، غریبه نیستند! آنان که عرصه پیکار با دشمن شوم و بدسگال را این بار نه در مرزهای جنوبی و غربی کشور، بلکه به کیلومترها آن طرف‌تر و در کنار مضجع شریف و نورانی دخت گرامی اول مظلوم عالم، کشاندند و با ترتیب شهدای مدافع گلگون کفن مدافع حرم، روایت تازه‌ای از شهادت در راه رضای خدا را تصویر کردند.
بی‌شک آقای ترامپ و هم پیمانانِ مخوف و خونخوارش، هیچگاه به این اندازه از مضمون احادیث پایمردی و مقاومت که در افکار این مردان بی ادعا غوطه می‌خورد، اطلاع نداشته و ندارند و نخواهند داشت، که اگر چنین بود، هرگز به خود اجازه نمی‌داد چنین سخنان سخیف و بی مایه‌ای را که لایق ارتش‌های جنگ‌طلب و کودک‌کُشی همچون اسراییل و داعش مسلکانِ دیگر است، بر زبان بیاورد...!
مردانگی، میوه درخت ایمان است که در زمین غیرت می‌روید و کسی که با این میوه و درخت و زمین بیگانه باشد، راه به جایی نخواهد برد...

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی