آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 21 شهریور 1396 07:55

نیمه دوم، جلودار باشید

سرمقاله/

 

 
 

ربیع فلاح جلودار، نماینده عالی دولت در مازندران، اکنون از ایستگاه پنجمین سال استانداری نیز عبور کرده است و حالا همه چشم‌ها به دستان کسی خیره مانده که علیرغم همه حواشی و انتقادات غیرمنصفانه‌ای که به او روا داشته ‌شده ‌بود، رکورد مدت استانداری در مازندران را شکسته‌است.
کسی که به دلیل حمایت‌های همه جانبه دولت تدبیر و امید، از همه تیر و ترکش‌های ناجوانمردانه منتقدان و مخالفان و سرسخت، جان سالم بدر برد و هیچگاه سر تعظیم در مقابل سرکشی‌های برخی خم نکرد!
ربیع فلاح جلودار که در سال 92 با حمایت‌های بی‌دریغ برخی از چهره‌های با نفوذ و برجسته سیاسی کشوری از ریاست ستاد دکتر روحانی در مازندران، به کرسی استانداری مازندران رسید، دانش‌آموخته دکترای PHD آموزش و ترویج کشاورزی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، است و پیشتر در سمت‌هایی همچون مسئول کمیته کشاورزی جهاد سازندگی استان مازندران، عضو شورای مرکزی جهاد سازندگی همراه با مسئولیت پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان مازندران، معاون وزیر در امور دام و کشاورزی وزارت جهاد سازندگی، نیز مشغول به خدمت بوده است.
او که با کوله‌باری از تجربه مدیریت از سطوح پایین تا رده‌های بالای مدیریتی، به استانداری مازندران رسیده بود، به خوبی می‌دانست که برای اداره استانی همچون مازندران، با ظرفیت‌ها و استعدادهایی سرشار و البته ناهمگونی انتظارات و توقعات، باید چه راه‌حل‌هایی را به کار بست تا با در نظر گرفتن اولویت‌ها، هیچ نیازی فدای نیاز دیگری در استان نشود. 
به هر ترتیب، استانداری 4 ساله ربیع فلاح با همه شدت‌ها و ضعف‌ها به پایان رسید و حالا دور تازه‌ای از مدیریت او در مقام عالی‌ترین نماینده رییس جمهور در مازندران آغاز شده است و اگر بخواهیم دوره اول و دوم استانداری ربیع فلاح را به دو نیمه یک بازی فوتبال شبیه‌سازی کنیم، باید بگوییم چنانچه در بازی فوتبال، نیمه دوم را نیمه مربیان می‌نامند، پس می‌توان دوره دوم ریاست فلاح را نیز نیمه استاندار نامید و در انتظار گل‌های زیبای بیشتری از ناحیه بازیکنان (مدیران دستگاه‌های اجرایی استان) و باز کردن دروازه توسعه نیافتگی نشست...!
اکنون انتظار همه مردم استان، از شرق تا غرب گرفته و تا روستایی و شهری، از استاندار مازندران، بسیار فراتر رفته است.
مردم مازندران از استاندار محترم که همواره به مازنی و روستایی بودن خود افتخار می‌کرده و بخشی‌نگری را در تمامی تصمیم‌گیری‌های کلان خود، به کناری گذاشته بود، توقع دارند تا این بار نیز، فارغ از هرگونه نگاه انفعالی نسبت به توسعه همه جانبه استان در تمامی حوزه‌ها، با بهره‌گیری از روش تعامل سازنده با تمامی دستگاه‌های اجرایی، راه ناهموار توسعه استان را هموار کرده و مازندران را از رده استان‌های دست چندمی خارج کند.
بی‌شک عزم جدی استاندار مازندران در سال‌های آتی، برای ارتقاء سطح کیفی زندگی و معیشت و بهبود شرایط کسب و کار و روند افزایشی تولیدات و بهسازی و نوسازی ساختار صنعت استان علاوه بر کاهش نرخ بیکاری و کمک به افزایش سطح اشتغال، به ویژه در میان جوانان، سبب ارتقاء سلامت و تامین امنیت روان جامعه شده و امید را برای زندگی هر چه بهتر و آینده‌ای روشن‌تر افزایش خواهد داد. مازندرانی‌ها در انتخابات اخیر ریاست جمهوری یک‌میلیون و 266 هزار و 889 بار نام دکتر روحانی را در برگه‌های رای نوشتند و در صندوق‌های رای انداختند و این یعنی، آن‌ها به ادامه مسیر اعتدال و تدبیر، امید بسته‌اند. بر همین اساس از استاندار محترم، در آستانه ورود به پنجمین سال خدمت به مردم شریف مازندران، انتظار می‌رود تا با همتی والا و عزمی راسخ، امید مردم استان را برای توسعه همه جانبه مازندران زیبا، نا‌امید نسازد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی