آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 13 شهریور 1396 08:02

ضرورت تابوشکنی در حوزه مدیریت زنان

 

 

استاندار مازندران روز گذشته در همایش بزرگ امید و اقتدار بانوان غرب در کلارآباد با اشاره  به جمعیت 50 درصدی بانوان، بر ضرورت بهره گیری از توان زنان در مدیریت تاکید کرد و گفت که کمیته ویژه‌ای در این استان برای به کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی شکل گرفته است .
حقیقت تلخی که در این نکته باید به آن اعتراف کرد این است که علیرغم تمام تغییرات بنیادین صورت گرفته در لایه‌های زیرین اجتماع و علیرغم تمام پیشرفت‌های علمی، هنوز سایه سنگین یک فرهنگ مردسالار از ساحت جامعه رخت بر نبسته و هنوز بسیاری از کارها و رفتارهای ما، در نگاهی تبارشناسانه، همسو و هماهنگ  با آن فرهنگ است.
همانگونه که استاندار مازندران به آن اشاره دارد همان برابری جمعیت زنان و مردان است. از طرف دیگر از نگاه علمی نیز به اثبات رسیده است که زنان در مقایسه با مردان، کمبود و نقصی ندارند و عقل و ذهن مردان نیز از کارکرد بیشتری نسبت به زنان برخوردار نیست و تفاوت این دو تنها در جنسیت و به ویژگی‌ها و مختصات بیولوژیکی و زیست شناختی محدود و منحصر است. اما در طی حدود چهار دهه‌ای که از عمر انقلاب اسلامی گذشته است آنگونه که شایسته زنان بود و انتظار می‌رفت به زنان میدان مدیریت داده نشد. نقش پررنگ زنان در فرایند شکل گیری جریان اعتراضی قبل از انقلاب، پیروزی انقلاب اسلامی و سال‌های دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و در تمام این عرصه‌ها، زنان دوشادوش مردان همت کردند اما در دعوت به همکاری و مدیریت، نگاه مردسالار میدان را در دست گرفت و در دوسطح با نگاه حذفی به جامعه زنان
 نگاه کرد: 
اول در استخدام زنان به عنوان کارکنان و کارشناسان ادارات و نهادهای مختلف، سهم ناچیزی به زنان داده شد. بر اساس آمار چیزی کمتر از 20درصد از مشاغل اداری به زنان داده شده است و بخش قابل توجهی از این درصد نیز به اداراتی چون آموزش و پرورش، مشاغل بیمارستانی و منشی‌گری اختصاص دارد و در برخی ادارات و نهادها سهم زنان حتی کمتر از 10درصد است.
دوم در خصوص کرسی‌های مدیریتی اوضاع به مراتب اسفبارتر است. بر اساس آمار سهم زنان در کرسی‌های مدیریتی شهرستانی و استانی حدود سه درصد است. برای توضیح بیشتر در بخش ادارات کل، در استان دو یا سه مدیر کل زن داریم که هیچ تناسبی با جمعیت 50 درصدی زنان استان و جمعیت دانش آموخته و متخصص مازندران ندارد.  آنچه که موجب شد ربیع فلاح سخن از کمیته‌ای بگوید که برای بررسی این موضوع تشکیل شد همین آمار نگران کننده است. در برخی ادارات زنان کارآزموده و مجربی حضور دارند که 25 سال در حوزه کاری خود به عنوان کارشناس و کارشناس مسوول فعالیت صادقانه کردند ولی هرگز از سوی مدیران ارشد خود به عنوان معاون و یا مدیر شهرستانی، معرفی نشدند و اگر ریشه‌یابی کنید به رسوب تفکر مردسالار می‌رسید که بدون هیچ دلیلی، از معرفی زن به عنوان مدیر و رییس، ابا دارد و خودداری می‌کند و در برخی موارد داشتن مدیر زن را دون شان خود می‌داند.
این نگاه، نگاهی تاریخ گذشته است و باید همانند یک کالای کهنه و بی‌مصرف آن‌را به دور انداخت. ایده مردان بدون زنان، به همان اندازه مضر و خطرناک است که بخواهیم بخشی از طبیعت کره زمین را نابود کنیم یا دور بیندازیم. 
در پایان امیدواریم این ایده استاندار مازندران، خروجی‌های خوبی داشته باشد برای همیشه تابوی حضور پرشمار زنان در عرصه مدیریت کلان استان یکبار برای همیشه شکسته شود  و مانند بسیاری از طرح‌ها برای خوایند افکار عمومی مطرح نشده و در سطح حرف و سخن نماند. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی