آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 24 خرداد 1396 07:23
وقتی سر مدیران مازندرانی در تابستان به گرفتن پست جدید گرم می‌شود

مدیران متوهم در تب ریاست می‌سوزند

سرمقاله / مهدیروحی حدود یک ماه از انتخاب ریاست دولت دوازدهم در کشور می‌گذرد آنچه مسؤولان کشوری و استانی را در ایام پایانی عمر دولت یازدهم به تکاپو انداخت سهم‌خواهی برخی افراد همسو با دولت و یا منتصب به دولت تدبیر و امید است.

تلاش برخی رجال سیاسی جای گرفتن در لیست نهایی کابینه دولت تدبیر و امید است و به تبع آن در مازندران هم مدیران فعلی عزم خود را جزم کردند که در جایگاه خود ابقا و یا در پست‌های مدیریتی بالاتر بکارگیری شوند.
در این بین برخی تشنگان خدمت هم در انتظار پست جدید و برخی دیگر که شیفته قدرتند در حال لابیگری برای در اختیار گرفتن کرسی والای نمایندگی دولت در مازندرانند این افراد اندک و انگشت شمار چیزی جز توهم ریاست ساختمان سفید و یا نشستن در اتاق‌های معاونت استانداری مازندران را در سر نمی‌پرورانند.
 این روزها شاهد هستیم که برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه فرمانداران مسیر مازندران به تهران را گز می‌کنند تا اگر خدا بخواهد دوست و یاری به پستشان بخورد و بتوانند برای دولت دوازدهم صاحب کرسی خدمت و قدرت شوند. مبادا از لیست نماینده عالی دولت در مازندران جا بمانند.
این سهم‌خواهی‌ها فضای کلافه کننده‌ای را در مازندرانی که همه ساز عقب ماندگیش را می‌نواززند ایجاد کرد که اگر این مدیران برای تثبیت قدرت خود عملکرد مناسبی داشتند و یا برای گرفتن حق این استان ولایتمدار اینهمه مسیر شمال تهران را طی می‌کردند حال کسی نبود که بگوید مازندران محرومیتش زیر برگ‌های سبز پنهان کرده است.
پنهان شدن محرومیت مازندران زیر برگ سبز فقط مثال ملموسی است تا عنوان شود تاکنون مدیران لایقی برای این استان که از گوشه و کنارش سرمایه می‌بارد به کارگیری نشدند که بتوانند از این موهبت الهی بهره‌برداری کنند.
این مدیران به ظاهر تشنه خدمت که مسیر شمال به تهران را طی می‌کنند و نبود خود در سازمان  را چیزی جز ماموریت کاری نمی‌دانند ایکاش روزی می‌رسید و تمام همت خود را برای احقاق حق مردم مازندران صرف می‌کردند و هیچ مسؤولی نبود از ناکامی‌های استان گله‌مند باشد.
باید متذکر شویم این مدیران دست چندمی که تلاش می‌کنند تا جایگاه معاونت‌های استانداری را برای خود تثبیت کنند باید بدانند دولت تدبیر و امید در تلاش است تا در دولت دوازدهم از مدیران توانمند در مازندران استفاده کند و خانه تکانی اساسی در این استان ایجاد شود، چون خود کرده را تدبیر نیست.
لازم است تاکید شود که آقایان تشنه خدمت و شیفته قدرت کمی توهم ریاست ساختمان سفید در مازندران و سایر معاونت‌ها را از ذهن خود خارج کنند بجای اینکه  رنج سفر از مازندران به تهران را متحمل شوند در سازمان خود بنشینند و به وظایف محوله خود بپردازند تا عملکرد دستگاه مربوطه به تراز کشوری برسد در این حالت رضایت خدا، دولت و مردم را به همراه دارد و عواقب دنیوی و اخروی عایدشان می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی